1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin balinalarında son durum: Alıyorlar mı yoksa satıyorlar mı?

Bitcoin balinalarında son durum: Alıyorlar mı yoksa satıyorlar mı?

Bitcoin balinalarında son durum: Alıyorlar mı yoksa satıyorlar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ekim ayında, rotayı tüm zamanların en yüksek fiyat rekoruna çevirdi! Şimdi neredeyse tüm veriler kritik yükseliş sinyalleri veriyor. Peki Bitcoin balinaları yeni bir ATH’ye izin verecek mi?

Bitcoin balinalarından şaşırtan akümülasyon!

En büyük kripto para birimi, beş ay sonra ilk kez 56 bin doları kırdı ve şu anda 56.500 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ekim ayına yükseliş trendi ile başladı ve sadece bir haftada, eylül ayında gördüğü kayıpların çoğunu geri aldı ve şimdi bir sonraki hedefi olan 60 bin doları aşmaya hazır görünüyor. 

Ekim ayına oldukça istikrarlı bir yükseliş hareketi başlayan BTC fiyatı, güçlü bir direnç olarak hareket eden 50 bin doları kırdı. Ve iki hafta içinde, rotayı 60 bin dolara sabitledi. Şimdi 63.683 dolarlık ATH’sini kırmaya hazırlanıyor.

Bitcoin balinalarında son durum: Alıyorlar mı yoksa satıyorlar mı?

Tüm bunlar, piyasaya yükseliş momentumunun hakim olduğunu gösteriyor. Nitekim bu momentumun yanı sıra on chain, yani ağ ile ilgili metrikler de önemli yükseliş sinyalleri veriyor.

En büyük yükseliş sinyallerinden biri, Bitcoin balinaları tarafından gerçekleştirilen akümülasyonlar. Örneğin; geçtiğimiz hafta 100 ila 1000 arasında BTC tutan en büyük balinalar, 85.7K Bitcoin daha aldı.

 

Bitcoin balinalarında son durum: Alıyorlar mı yoksa satıyorlar mı?

 

Bu balina alımını bu kadar önemli kılan şey aslında, balinaların, fiyat son birkaç ayın en yüksek seviyesine yükselirken bile alım yapmaya devam etmesiydi. Bu, piyasa duyarlılığının oldukça yüksek olduğunu ve Bitcoin balinalarının, fiyatın çok daha yüksek seviyeleri göreceğine inandığını gösteriyor.

Peki Bitcoin ekim ayında yeni bir zirve daha yapacak mı?

Son zamanlarda birçok Bitcoin savunucusu ve hatta Wall Street’ten bazı bankacılık devleri, yıl sonuna kadar Bitcoin için 100 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunuyor. Bu tahmin belki de birkaç ay önce imkansız gibi görünüyordu.

Ancak Bitcoin ekim ayında yeniden atağa geçti. Ve 63.683 dolarlık ATH’sini güçlü bir şekilde yeniden test edebileceği ve ardından bu yılın ilk çeyreğindekine benzer bir fiyat hareketi ile yeniden güç kazandı.

Bitcoin boğa koşusuna katkı sağlayabilecek bir diğer önemli faktör, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ilk Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sinin onaylanması olabilir.

Gary Gensler liderliğindeki SEC, son zamanlarda kripto piyasasına oldukça şüpheci yaklaştı. Ancak ABD’nin kriptoyu yasaklama gibi bir planı olmadığına dair güvence verdiler. Böylece, ilk Bitcoin ETF’si, piyasayı birçok yeni kurumsal yatırımcıya açabilir. Kurumsal yatırımların hız kazanması ile birlikte, Bitcoin daha yaygın hale gelecek ve belki de 100 bin dolarlık hedef çok küçük kalacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: