Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Bitcoin balinalarının bu kritik hareketi BTC fiyatını nasıl etkiler?

Bitcoin balinalarının bu kritik hareketi BTC fiyatını nasıl etkiler?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto analiz şirketi Santiment, Bitcoin balinalarının 2021 boğa rallisi kazançları ile ne yaptığını ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki BTC balinaları piyasayı terk etmedi. Büyük oyuncular yeni bir fırsat peşinde olabilir.


Bitcoin balinalarının bu kritik hareketi BTC fiyatını nasıl etkiler?

Kripto para analiz platformu Santiment, son boğa rallisinden sonra Bitcoin (BTC) balinalarının kazançları ile ne yaptığını ortaya çıkardı. Öyle görünüyor ki BTC balinaları paralarını fiat paraya çevirmemiş.

Santiment, boğa piyasasının 2021 yılında sona erdiğini söylüyor. Bitcoin balinaları da boğa sezonu sırasındaki kazançlarını stabil coinlere çevirdi.

Analiz platformuna göre, 100.000 dolar değerinden fazla stabil coin bulunduran adres sayısı son bir yılda yüzde 53 ile yüzde 1.689 arasında yükseliş kaydetti. Santiment, yeni raporunda şöyle diyor:

“Bitcoin fiyatı 2022 yılında düşmeye başladığında balinaların dump yapması sürpriz değil. Ancak fiat paraya koşmak yerine, balinalar 2021 kazançlarını stabil coinlere çevirdi. USDT, USDC, DAI ve BUSD için yeni büyük adres sayısı aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi önemli ölçüde arttı.”

İlgili – Bitcoin fiyatı ne olur? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin balinalarının bu kritik hareketi BTC fiyatını nasıl etkiler?

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment verileri şunu gösteriyor. Büyük Tether (USDT) adres sayısı son bir yılda yüzde 53 arttı. Yüklü miktarda paraya sahip olan Dai (DAI), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) adresleri ise son bir yılda sırasıyla yüzde 271, yüzde 926 ve yüzde 1.689 oranında arttı.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz. Bitcoin balinalarının paralarını fiat paraya çevirmemesi şunu gösteriyor. Balinalar piyasayı terk etmedi sadece uygun bir fırsat gelene kadar paralarını dolara bağlı olan stabil coinlerde hazır tutuyor. Bu da zaman zaman oluşan dip alım fırsatlarında hemen Bitcoin’e geçiş için fırsat kolluyorlar anlamına geliyor.

Uzmanlar ise Bitcoin ayı piyasasının sona yaklaştığını belirtiyor. Tabii önemli bir yükseliş öncesi hala yeni bir dip yapma potansiyeli geçerliliğini koruyor.

İlgili – Ethereum fiyatı ne kadar olur? Güncel ETH teknik analizi

Cardano (ADA) balinaları ne durumda?

Santiment bir de Cardano (ADA) balinalarına bakıyor. Buna göre akıllı sözleşme ADA balinaları geçen sene yaptıkları satışlardan sonra 60 milyon dolar değerinde ADA satın almış.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.