1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Binance’in altcoin listelemeleri hakkında ilginç rapor! İşte ortalama yükseliş oranı

Binance’in altcoin listelemeleri hakkında ilginç rapor! İşte ortalama yükseliş oranı

Binance’in altcoin listelemeleri hakkında ilginç rapor! İşte ortalama yükseliş oranı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’in altcoinleri listelemesinin fiyatları üzerindeki etkisi araştırıldı. Raporun sonuçlarına ilişki teknik veriler haberimizde.

Binance’in altcoin listelemeleri hakkında ilginç rapor! İşte ortalama yükseliş oranı

Kripto para piyasasının aktörlerinin dikkatle takip ettiği hususlardan biri de piyasaya yeni çıkan altcoinlerin önemli platformlarda listelenmesi ve işlem açılması. Şüphesiz bu alanda en büyük otorite dünyanın işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance.

Binance Changpenh Zhao tarafından kuruldu ve halihazırda Çinli Zhao tarafından yönetiliyor. Kripto para borsası, merkezi borsaların- özellikle FTX çöküşü sonrası- sorun yaşamasından sonra tartışmaların odağında olsa da hala çok büyük büyük bir işlem hacmine sahip.

Yeni bir araştırma, altcoinlerin işlem hacmine göre en büyük kripto borsasında listelenmesinin kripto varlıklarının ortalama %41 oranında kısa bir süre ralli yapmasını sağladığını gösteriyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Kripto araştırmacısı Ren & Heinrich tarafından yapılan yeni bir çalışma, son 18 ayda Binance’te listelenen 26 token’ı analiz etti. Çalışma, bir listelemeden sonraki ilk gün ortalama %41’lik bir fiyat artışının gerçekleştiğini ortyaya koydu.  Üçüncü gün, bu fiyat artışı% 24’e düşme eğiliminde.

shiba uni koinmedya SHIB

 

İlgili: Binance (BNB) coin fiyat tahmini

Ren & Heinrich’in araştırması, varlıkların negatife dönmeden önce ortalama 22 gün pozitif kaldığını da belirtiyor.

“Fiyattaki en güçlü artış genellikle listelemeden sonraki 1. gün gerçekleşir. Bu artının ne kadar büyük olduğu ve ilgili koinin bu olumlu eğilimi ne kadar süre koruyabileceği projeden projeye değişir. Bununla birlikte, çoğu kripto para ve token için pozitif momentum nispeten kısa ömürlüdür. Yaklaşık iki hafta sonra, analiz edilen tüm kripto para birimlerinin neredeyse yarısı kazançlarını kaybetmiş görünüyor.”

Binance geçtiğimiz ay, bir video oyun konsolu olmayı amaçlayan bir proje olan Treasure DAO’ya güç veren Magic’i (MAGIC) listeledi. Altcoin, listelemeden hemen sonra parabolik bir yükseliş yaptı ve %82’lik kazanç kaydetti.

Altcoin, 12 Aralık’taki en yüksek seviyesi olan 0,932 dolardan yaklaşık %50 düşüşle şu anda 0,476 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: