1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek? İşte, kritik veriler

Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek? İşte, kritik veriler

Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek? İşte, kritik veriler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto ayı piyasası bir yılını doldurdu. Peki, ayı piyasası ne zaman bitecek. İşte, Arcane Research’ün hazırladığı yeni rapor bu soruya cevap veriyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin ve kripto ayı piyasasının bitmesine işaret eden kritik veriler

Kripto para piyasası artık bir yılı aşkın bir süredir ayı döngüsü yaşıyor. Bu da önceki döngülerde olduğu kadar düşüş yaşadı demek. Bu da şu soruyu ortaya çıkarıyor: Piyasa yön değiştirmeye artık hazır mı?

Ayı piyasaları her zaman çok uzun olarak görünür. Ancak bu ayı piyasalarında keskin düşüş trendleri dönemi sadece bir yıl civarında devam eder.

Kripto para piyasası Kasım 2021’de 3 trilyon doların üzerinde tüm zamanların en yüksek değerini kaydetmişti. Bugüne kadar geçen bir yıllık zaman zarfında ise 820 milyar doları görecek bu döngünün en düşük değerini kaybetmişti. Böylece zirve seviyeden yüzde 73 oranında düştü.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik 1.300 dolar bölgesine ulaştı: Güncel ETH teknik analizi

Arcane Research ise son piyasa raporunda, mevcut ayı piyasasının süre olarak 2014 ve 2018’e eşit olduğunu gözlemliyor. Raporda şöyle deniliyor:

“BTC’nin ayı piyasası 2014-2015 ve 2018 ayı piyasaları ile kıyaslanabilecek uzunluğa ulaştı.”

Finansal analist Jaran Mellerud (@Jmellerud) ise Twitter üzerinden, “Arcane Research’ten önemli verilerin yer aldığı yeni rapor.” diyerek bahsedilen verileri paylaşıyor. Burada aynı zamanda mevcut ayı piyasası grafiğinin önceki ay döngülerine benzerliği de dikkat çekiyor.

Ayı piyasası dip gördü mü?

Önceki ayı döngüsü döneminde piyasa Ocak 2018’deki 830 milyar dolardan aynı yılın Aralık ayında 100 milyar dolara kadar yüzde 87 düşmüştü. Mevcut ayı piyasası ise bu kadar düşmedi. Hem de Terra/LUNA projesi ve FTX borsasının çöküşlerine rağmen.

Peki bu döngülerden sonra ne geliyor? Uzun bir konsolidasyon ve yavaş bir birikim dönemleri. Şimdi de gördüğümüz şey bu.

İlgili – Bitcoin’de yükselişe işaret eden 3 önemli on-chain metrik

Kaynak

Etiketler: