1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin 26k altında, kripto piyasası 100 milyar kaybetti; Daha fazlası gelir mi?

Bitcoin 26k altında, kripto piyasası 100 milyar kaybetti; Daha fazlası gelir mi?

Bitcoin 26k altında, kripto piyasası 100 milyar kaybetti; Daha fazlası gelir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı önemli bir düşüş yaşarken, kripto para piyasası da 100 milyar dolardan fazla kayıp verdi. Peki, piyasa bundan sonra da daha fazla acılı günler yaşar mı? Genel tablosunun ne gösterdiğine bakalım.


Bitcoin 26k altında, kripto piyasası 100 milyar kaybetti; Daha fazlası gelir mi?

Bitcoin fiyatı bir kez daha 26,000 dolar seviyesinin altını düşüş yaşarken, genel kripto para piyasası da son 24 saatte daha büyük bir sarsıntı yaşadı. Bitcoin şu an 25,168.94 dolardan işlem görüyor. Geçen haftaya kıyasla yüzde 16 düştü. Coingecko’nun bugün yayımladığı istatistikler bunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 2020’nin sonundan bu yana gördüğü en düşük seviyesine geriledi. Tüm kripto para piyasası durgunluk korkularının baskısını hissediyor. Bu da yatırımcıları daha riskli adımlar atmaktan caydırabilir.

Bunlara ek olarak altcoinler buradaki durumdan daha keskin bir şekilde etkilendi. Mesela Ethereum 1,500 doların altına geriledi ve 1,300 dolara yaklaştı. Kasım 2021’deki 4,900 dolar ATH zirvesinde yüzde 70 düşüş var. Son 24 saatte Dogecoin, TRON ve Avalanche hepsi de çift haneli kayıplar verdi.

İlgili – Ethereum fiyatında düşüşü durdurabilecek seviyeler: Güncel ETH teknik analizi

Toplam kripto para piyasası değeri son bir ayda düşüş kanalı içinde geliyor ve şimdi 1.17 trilyon dolar tarafından destekleniyor.

Piyasadan 100 milyar dolar silindi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kasvetli bir kripto uyarısı sunarken, hafta sonu kripto para piyasası değeri 100 milyar dolar kaybetti. Bitcoin’in piyasa değeri de 520 milyar dolara düştü. Ancak yine de BTC’nin piyasa hakimiyetinin yüzde 48’in üzerine yükseldiğini hatırlatalım. Bu da altcoinlerin daha büyük bir kayıp vermesi sonucu yaşanıyor.

Bitcoin 26k altında, kripto piyasası 100 milyar kaybetti; Daha fazlası gelir mi?

BTC toplam piyasa değeri grafiği Kaynak: TradingView.com

Kripto para girişimi olan Uphold’tan Rich Blake şöyle diyor:

“Kripto, bir süredir unutulmuş olan enflasyona karşı korunma işlevini göstermek için ideal fırsatı kaybediyor gibi görünüyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş devam eder mi?

Bitcoin ve kripto için daha fazla acılı günler gelir mi?

Gelecek hafta Fed toplantısından sonra faiz oranlarının daha fazla artırılması bekleniyor. Yellen aynı zamanda kripto para birimini 401(k) planlarına koymaya karşı da uyarıda bulundu. Bundan dolayı burada karamsar bir tablo var. Sonuç olarak kripto para piyasası için daha fazla belirsizlik ve daha fazla kayıplar söz konusu olabilir.

Kaynak