Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin 2021 yıl sonu rallisi beklenenden daha erken gelebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para veri analiz firması tarafından paylaşılan son verilere göre, Bitcoin 2021 yıl sonu rallisi beklenenden daha önce gerçekleşebilir!

Bitcoin 2021 yıl sonuna doğru yeni bir boğa koşusu daha yapar mı?

Popüler kripto para analiz firması Santiment, resmi Twitter hesabından balina akümülasyonuna dair çok çarpıcı veriler paylaştı.

Analiz platformu, 100 ila 1.000 BTC tutan adresler olarak tanımlanan Bitcoin balinalarının son iki hafta içinde toplam 86.700 BTC aldığını açıkladı.

Bitcoin 2021 yıl sonu rallisi beklenenden daha erken gelebilir!

Firmaya göre balinalar, bu kadar kısa bir sürede yaklaşık 4,8 milyar doların üzerinde BTC topladı. Ve bu balinalar aynı zamanda, şu anda en büyük kripto para biriminin toplam arzının %21.3’ünü elinde tutuyor.

Peki büyük Bitcoin balinaları tarafından gerçekleştirilen bu işlemler ne anlama geliyor?

Bu akümülasyon işlemleri, daha yüksek bir fiyat hareketi beklentisiyle dipten BTC satın aldıklarını gösteriyor.

Bu arada popüler on chain analistlerinden Will Clemente de Bitcoin arzının %85,1’inin en az üç aydır hareket etmediğini açıkladı. Ve bu da analiste göre, Bitcoin yatırımcılarının çoğunun kripto paralarını HODL ettiğine işaret ediyor.

Hodl edilen yani uzun vadeli olarak tutulan fon miktarındaki artış, yaklaşan talebi karşılamak için borsalarda satılmayı bekleyen arzın azaldığını gösterir. Dolayısıyla bu da, genellikle önemli bir yükseliş sinyali olarak görülür.

Sonuç olarak; analistlere göre tüm bu veriler Bitcoin’in, 2021 sonuna varmadan yakın vadede yeniden yükseliş trendine geçeceğine işaret ediyor.

Bitcoin 2021 sonunda yeni bir ralli daha yapabilir!

Valkyrie Investments CEO’su Leah Walk, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj sırasında en büyük kripto para biriminin yılın dördüncü çeyreğinde yükseleceğine inandığını söyledi Ve JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un BTC’nin “aptal altını” olduğu konusundaki görüşüne katılmadığını ifade etti.

Nitekim veriler de Walk’ın bu beklentisini destekliyor. Şöyle ki; tarihsel olarak veriler, BTC’nin eylül aylarında kötü; ardından yılın dördüncü çeyreğinde iyi performans sergilediğini gösteriyor. Tarihsel fiyat verileri de BTC fiyatının eylül ayında düşme eğiliminde olduğunu doğruluyor ve şimdiye kadar eylül ayında en fazla tek haneli kazanımlar elde etti.

Bu yıl, CryptoCompare verilerine göre, Bitcoin fiyatı eylül ayında 50.000 dolardan 40.000 dolara düştü, ancak o zamandan beri toparlanarak 56.000 doların üzerinde yükseldi.

bitcoin 2021 yıl sonu Bitcoin 2021 yıl sonu rallisi beklenenden daha erken gelebilir!

Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi, blockchain yatırım şirketi Immutable Holdings’in CEO’su ve başkanı Jordan Fried, Bitcoin’in altının piyasa değerini geçebileceğine ve uzun vadede BTC fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Fried’e göre; Bitcoin, altının yaklaşık 10 trilyon dolarlık piyasa değerini geçecek. Çünkü ünlü CEO, Bitcoin’in altının dijital versiyonu (altın 2.0) olduğunu söylüyor ve bu nedenle, çok büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.