fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Klasik Bitcoin Eylül Sendromuna hazır mısınız?

Klasik Bitcoin Eylül Sendromuna hazır mısınız?

Klasik Bitcoin Eylül Sendromuna hazır mısınız?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin eylül ayında yükselecek mi, düşek mi? Tarihsel verilere göre, 4. çeyreğin ilk ayında Bitcoin’i çok zor günler bekliyor

Bitcoin eylül ayında düşer mi?

Önümüzdeki ay, BTCUSD düşük bir performans sergileyebilir ve mevcut fiyat hareketine bakılırsa, bu bir ilk değil! 

Bitcoin 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir. Ancak büyük ihtimalle bu, gelecek ay gerçekleşmeyecek. Tarihsel fiyat verileri, BTC fiyatının eylül ayında düşme eğiliminde olduğunu doğruluyor ve şimdiye kadar eylül ayında en iyi ihtimalle tek haneli kazanımlar elde etti.

Yine Bitcoin’i klasik bir eylül mü bekliyor?

Bitcoin bir varlık olarak olgunlaştıkça, grafiklerde her yılın aynı dönemlerinde benzer şekilde davrandığı daha belirgin hale geliyor.

Şöyle ki; aşağıdaki tabloya bakıldığında, Bitcoin fiyatının normalde her yılın eylül ayında düştüğü, sadece 2015-2016 yıllarında yeşil olduğu görülüyor.

Bitcoin eylül Klasik Bitcoin Eylül Sendromuna hazır mısınız?
BTCUSD için tarihsel kazanım tablosu – Kaynak: Bybt

Özellikle en karlı 4. çeyrek, 2. halving etkinliğinden sonraki yıl olarak kaydedildi (2017). Bu arada geçtiğimiz ocak ayı istisna olsa da bu ayda genellikle Bitcoin fiyatı düşüş eğilimi gösterdi.

Eylül ayına dönersek, görünüm yatırımcılar için pek iç açıcı değil. Çünkü tarihsel olarak, Bitcoin’in %6’dan fazla arttığı hiç görülmedi.

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe bu hafta, “Bitcoin, eylülü hiç sevmiyor” yorumunu yaptı.

“Boğa döngüsü devam etmeden önce piyasalarda yine bir düzeltme ayı mı göreceğiz?”

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1432304798594916354

Bitcoin 4. çeyrekte yine mi düşecek?

Eylül ayında muhtemelen ağustostan biraz daha düşük bir fiyat göreceğiz. Kaldı ki teknik indikatörler de bu ihtimali destekliyor.

Bununla birlikte, ekim ayında dijital varlık çok daha güzel bir ivme görme eğiliminde olduğundan, Bitcoin severlerin uzun bir süre dişini sıkması gerekmeyebilir.

Ve bu arada gidişat, yine tarihsel veriler doğrultusunda gelişirse, büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyeleri yeniden test edilecek gibi görünüyor. 

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada BTCUSD, son 24 saat içinde yaklaşık %1 kayıpla 48.100 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: