1. Home
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Hong Kong’da kripto skandalı !

Hong Kong’da kripto skandalı !

Hong Kong’da kripto skandalı !
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hong Kong’da kripto dünyası şokta! Uzakdoğunun kalbinde yaşanan yeni bir  hacklenme skandalı şok etkisi yarattı …

Hong Kong’da kripto borsası Bilaxy hacklendi; 21 milyon doların üzerinde kayıp var 

 

Poly Network, Solend ve Liquid’den sonra bu ayki 20. vaka.

 

Hong Kong merkezli kripto borsası Bilaxy, 29 Ağustos’ta sıcak bir cüzdanda bir hırsızlık yaşadı. 21 milyon ABD dolarının üzerinde 295 ERC-20 jetonu saldırıya uğradı ve tek bir cüzdana aktarıldı.

Bilaxy’de listelenen tokenlerden biri olan HOGE, Bilaxy’deki tüm tokenlerinin borsadan transfer edildiğini tweetledi. Saldırı nedeniyle token fiyatlarının %35 düştüğünü belirttiler.

Şu anda Bilaxy, kalan çalınmamış tokenleri soğuk bir cüzdana aktardığını söylüyor.

 

Borsanın web sitesi, sitenin “geçici sistem bakımında” olduğunu söyleyerek ziyaretçileri askıya aldı; para çekme fonksiyonları donduruldu ve borsa, kullanıcıları borsaya token transfer etmemeleri konusunda uyardı.

 

Bilaxy resmi olarak, bir Telegram grubunda kazanın nedenini kapsamlı bir şekilde araştırmak ve sistem mimarisini yeniden oluşturmak için en az iki hafta harcamayı beklediğini ve kullanıcıların “bunun için gerekli psikolojik hazırlığa sahip olmasını” umduğunu söyledi. Borsa, soruşturmak için bir “profesyonel güvenlik ekibi” ile temasa geçtiğini ve çalınan varlıkları kurtarmak için durumu yetkililere bildireceğini söyledi.

 

SlowMist denetim ekibine göre, bu ay 21 bilgisayar korsanlığı olayı yaşandı. Poly ağ hırsızlığına ek olarak, Japon kripto para borsası Liquid de 90 milyon ABD dolarından fazla kayıpla saldırıya uğradı. Çalınan fonlar henüz iade edilmedi, ancak Liquid, kaybı telafi etmek için başka bir FTX borsasından 120 milyon ABD Doları kredi aldı.

 

Solana da bu saldırılardan kurtulamadı. 19 Ağustos’ta Solana’nın ekolojik kredi anlaşması Solend saldırıya uğradı. Hiçbir fon çalınmadı, ancak beş kullanıcının fonları yanlış hesaplandı ve toplam kayıp 16.000 doları buldu.

Kaynak