1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin balinaları ve küçük balıklara yeni uyarı!

Bitcoin balinaları ve küçük balıklara yeni uyarı!

Bitcoin balinaları ve küçük balıklara yeni uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinaları için uyarı! Bitcoin piyasasının 50.000 doların üzerinde net bir kırılma hareketi beklediği ortaya çıkıyor.

Bitcoin balinaları, fiyat 47 bin doların üzerinde olduğu için BTC satın alırken ‘küçük balıklarda’  buna katılıyor

 

1.000 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin adresleri, madeni para biriktirmeye devam etti.

Zengin kripto yatırımcıları, fiyatı 50.000 doların üzerinde bir kırılma hareketi görmeye devam ederken dikkatlerini tekrar Bitcoin’e (BTC) çeviriyorlar.

 

Kripto odaklı haber bülteni Ecoinometrics, 1.000-10.000 BTC’yi kontrol eden adresler için Bitcoin varlıklarında olumlu değişiklikler bildirdi. Bu nedenle, Ağustos ayı boyunca yükselen hesap bakiyelerine dayanarak, Ecoinometrics “balinalar” arasında yenilenmiş bir birikim hissi tespit etti ve varlıklı yatırımcıların mevcut Bitcoin fiyat seviyelerini yükseliş bahisleri yapmak için çekici bulduklarını ima etti.

 

Duyarlılık, 1 BTC’den daha azına sahip Bitcoin yatırımcıları olan küçük balıklar arasında da aynı görünüyordu. Ecoinometrics, Haziran ayından bu yana Bitcoin biriktirdiklerini ve bir dönem boyunca balinalardan gelen satış baskısını da emdiklerini bildirdi. Satın alma duyguları, önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan 50.000 dolara yükselen bir fiyat artışıyla aynı zamana denk geldi.

 

Ecoinometrics, Pazar günü “Son zamanlarda, madeni para biriktiren küçük balıklar [ve] madeni paraları boşaltan balinalar arasında zincirleme bir sapma oldu” dedi.

 

“Bitcoin fiyatını desteklemek için bu ideal değil, ancak görünüşe göre işler değişiyor! Balinalar tekrar harekete geçiyor.”

 

Destekleyici veriler

 

Blockchain analitik platformu Glassnode ayrıca  küçük balıklar arasında satın alma duyarlılığında bir artış olduğunu  bildirdi.  Ayrıntılı olarak, en az 0.1 BTC tutan adreslerin sayısı Pazartesi günü 3 ayın en yüksek seviyesi olan 3.231.069’a ulaştı ve yukarıdaki birikim verilerini daha da doğrulamış oldu.

 

Bu arada, Glassnode’un harcanmamış işlem çıktısı (UTXO) veri uyarısı, güçlü bir destek alanı olarak en son balinaların teslim olduğu 45.000-50.000$ aralığını sundu.

 

Platform Pazartesi günü tweet attı, “1.65 milyon BTC’nin artık zincir içi maliyet bazında 45 bin ila 50 bin dolar aralığında” diye ekledi:

“31 bin ila 40 bin dolarlık bölge aynı zamanda büyük birikim talebinin göstergesi olan başka bir 2.98 milyon BTC’ye ev sahipliği yapıyor.”

Bitcoin yeni bir yeşil dalga’nın üzerinde duruyor gibi 

 

Balina ve küçük balıklara  uyarı, Bitcoin piyasasının 50.000 doların üzerinde net bir kırılma hareketi beklediği ortaya çıkıyor.

 

Mevcut haliyle, BTC/USD döviz kuru 27 Ağustos’tan bu yana söz konusu direnç seviyesinin altında konsolide oluyor. Bunu yaparken, parite aynı zamanda aşağı yukarı 20- ile denk gelen 47.000$’ın üzerinde geçici destek buldu. günlük üssel hareketli ortalama taban (20 günlük EMA; aşağıdaki grafikte yeşil dalga). Tarihsel olarak, 20 günlük EMA’nın altına bir kırılma, tüccarların aşağı yönlü hedeflerini 50 günlük EMA’ya (şu anda 43.500 $ civarında) taşımasına neden olur. Popüler piyasa analisti Rekt Capital, Bitcoin’in bir sonraki destek aralığı olarak 43.500 dolar civarındaki seviyeleri vurgulayan bir görünüm de sundu.

 

Kaynak