1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. CNBC anketine göre kripto çılgınlığı büyüyor

CNBC anketine göre kripto çılgınlığı büyüyor

CNBC anketine göre kripto çılgınlığı büyüyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CNBC anketine göre kripto çılgınlığı dur durak bilmiyor.  Anket  kripto yatırım demografisini de kapsadı ve erkeklerin tüm ırksal ve etnik gruplarda kripto varlıklara yatırım yapma olasılığının kadınlardan iki kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. 

 

  CNBC anketine göre kripto para heyecanı ABD’de bir çok şeyden daha öncelikli hale geldi

 

CNBC Anketi: ABD’de Her 10 Kişiden Biri Kripto Paraya Yatırım Yapıyor

Yakın zamanda yapılan bir anket, ABD’deki her on kişiden birinin kripto varlıklara yatırım yaptığını gösteriyor.

 

CNBC tarafından 24 Ağustos’ta yayınlanan bir rapora göre, CNBC ve Amerikan kimya şirketi Momentive tarafından yürütülen bir anketin sonuçları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin %11’inin kripto varlıklara yatırım yaptığını gösteriyor.

 

Rapor, CNBC/Momentive anketinin ABD’de yaşayan yetişkinler olan 5.523 katılımcıya sahip olduğunu ve 4 Ağustos ile 9 Ağustos arasında gerçekleştirildiğini söyledi. Bu kişilerin %11’i kripto yatırımcısı olduklarını söyledi. Görünüşe göre kripto para sahibi kişilerin yaklaşık %65’i geçen yıl yatırım yapmaya başladı.

 

İşte anketin sonuçlarından birkaç önemli nokta:

 

  • “Kripto para birimine yatırım yapanların tercih sebepleri , bunu uzun vadeli büyüme potansiyeli (%60), kısa sürede yüksek büyüme potansiyeli (%44), kendi işlemlerini yapma kolaylığı (%33) ve yatırım heyecanı (%26).“ olarak görmeleri.

 

  • “Halkın yarısından azı (%44) Bitcoin’in 2021’in sonunda nerede olmasını beklediğini bilmiyor (%21’i )şu anki konumundan daha yüksek, (%14’ü ) şu anki konumundan daha yüksek ve ( %14’ü) şimdi olduğundan daha düşük olacağını söylüyor.“

 

  • “Yeni yatırımcılar, 2019’dan önce yatırım yapmaya başlayanlara göre kripto para birimi konusunda daha iyimser. Yeni yatırımcıların üçte biri (%36), diğer yatırımcıların %20’sine kıyasla Bitcoin fiyatının şimdi olduğundan daha yüksek olacağına inanıyor.”

 

Anket ayrıca kripto yatırım demografisini de kapsadı ve erkeklerin tüm ırksal ve etnik gruplarda kripto varlıklara yatırım yapma olasılığının kadınlardan iki kat daha fazla olduğunu buldu. Daha yaşlı yatırımcıların kripto varlıkları yüksek riskli olarak değerlendirme olasılıkları da daha yüksekti.

Tüm zamanların rekorunu kıran Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Kaynak