1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Arweave (AR) nedir? Arweave – AR token yatırım yapılabilir mi?

Arweave (AR) nedir? Arweave – AR token yatırım yapılabilir mi?

Arweave (AR) nedir? Arweave – AR token yatırım yapılabilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Arweave nedir? Arweave – AR token yatırım yapılabilir mi? Arweave’nin kripto para piyasalarına getirdiği yenilik nedir? Bu soruların cevabı için Koinmedya.com adresini ziyaret ediniz.


Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Arweave platformunun kripto parası AR token yer yer sürpriz çıkışlar yaparak yatırımcılarının dikkatini çekiyor. Yazının kaleme alındığı saatte kripto para piyasalarında ciddi türbülans yaşanıyor. Bu nedenle AR token hakkında vereceğimiz bazı istatistikler siz bu yazıyı okurken değişmiş olacaktır.

Arweave (AR) token yazının kaleme alındığı saatte 10 doların ürstünde işlem görüyor. Arweave, 0.5 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 93. sırada işlem görüyor.

Önemli Arweave (AR) istatistikleri

Toplam Arweave Arzı: 66.000.000

Piyasada işlem gören Arweave miktarı: 33.394.701 (3 Kasım 2021), 33.394.701 AR (14 Şubat 2022), 33.394.701 AR (19 Nisan 2022), 33.394.701 AR (23 Mayıs 2022),33,394,701.00 AR (12 Haziran 2022).

Son 6 ayda Arweave’nin piyasaya arzını arttırmadığı gözleniyor. Hatta 5 Kasım’daki ATH’yi fırsat bilerek dump’ın yapılmaması Ar token’a yönelik güveni arttırıyor.

Tüm zamanların en yüksek (ATH) değeri: 90.94 dolar (5 Kasım)

Aşağıdaki grafikte Arweave – AR token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Arweave Arweave (AR) nedir? Arweave - AR token yatırım yapılabilir mi?

Canlı Arweave (AR) fiyat grafiği

Arweave (AR) nedir?

Arweave’nin reel ekonomi ve kripto para piyasalarına getirdiği en önemli yenilik merkezsiz depolama hizmeti sağlaması. Arweave, ortaklaşa sahip olunan bir hard disk geliştirme misyonu ile kuruldu. Bulut ve Google Drive, merkezi server’lar üzerinden depolama hizmeti sunuyor. Ancak bu server’ların merkezi yapılar tarafından kontrol edilmesi, beraberinde bazı riskleri de getiriyor. Bu nedenle blockchain tabanlı ve merkezsiz bir depolama hizmeti, piyasa tarafından talep edilebilir.

Arweave platformu AR isimli kripto parayı kullanıyor ve bu kripto paranın madenciliği de yapılabiliyor. Arweave’nin resmi başlangıç tarihi ise Haziran 2018 tarihi.

Lütfen Bkz: Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Arweave platformu İngiltere merkezli Kent Üniversitesi mezunu ve doktora derecesine sahip olan Sam Williams ve William Jone tarafından kuruldu.

Arweave bireyler arasında ve zaman içinde yeni nesillere bilgi depolamak ve paylaşmak için kurulan kolektif bir platform kurmayı hedefliyor.

Mart 2020’de Arweave, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Coinbase Ventures gibi tanıdık firmalardan 8.3 milyon dolar değerinde fon topladığını duyurdu. Ayrıca Arweave, Multicoin Capital’den de fon almayı başardı.

Kaynak

İlgili!

Güncel Arweave fiyat tahmini, AR token geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.