fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tüm zamanların rekorunu kıran Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Tüm zamanların rekorunu kıran Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Tüm zamanların rekorunu kıran Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Günün en çok kazandıran kripto parası Arweave nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi? Arweave’nin kripto para piyasalarına getirdiği yenilik nedir?


Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Günün en çok kazandıran kripto parası Arweave oldu. Yazının kaleme alındığı saatte Arweave, %50’nin üzerinde değer kazanarak 40 doların üstüne çıktı. Arweave Coin’in bu hamlesi ile CoinMarketCap’te ilk 100’e girmeyi başardı.

Arweave, Mayıs 2020’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. En yüksek değerini ise 28.08.2021 tarihinde (bugün) 44 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Aşağıdaki grafikte Arweave fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Arweave Tüm zamanların rekorunu kıran Arweave (AR) nedir? Arweave coin yatırım yapılabilir mi?

Arweave’nin reel ekonomi ve kripto para piyasalarına getirdiği en önemli yenilik merkezsiz depolama hizmeti sağlaması. Arweave, ortaklaşa sahip olunan bir hard disk geliştirme misyonu ile kuruldu. Bulut ve Google Drive, merkezi server’lar üzerinden depolama hizmeti sunuyor. Ancak bu server’ların merkezi yapılar tarafından kontrol edilmesi, beraberinde bazı riskleri de getiriyor. Bu nedenle blockchain tabanlı ve merkezsiz bir depolama hizmeti, piyasa tarafından talep edilebilir.

Arweave platformu AR isimli kripto parayı kullanıyor ve bu kripto paranın madenciliği de yapılabiliyor. Arweave’nin resmi başlangıç tarihi ise Haziran 2018 tarihi.

Lütfen Bkz: Microsoft ve Ethereum ile son günlerin en büyük açılımı: Patent alındı bile!

Arweave platformu İngiltere merkezli Kent Üniversitesi mezunu ve doktora derecesine sahip olan Sam Williams ve William Jone tarafından kuruldu.

Arweave bireyler arasında ve zaman içinde yeni nesillere bilgi depolamak ve paylaşmak için kurulan kolektif bir platform kurmayı hedefliyor.

Mart 2020’de Arweave, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Coinbase Ventures gibi tanıdık firmalardan 8.3 milyon dolar değerinde fon topladığını duyurdu. Ayrıca Arweave, Multicoin Capital’den de fon almayı başardı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.