Loading...
btc
BTC
0.71%
Bitcoin
67.134,01 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.518,87 USDT
bch
BCH
1.39%
Bitcoin Cash
396,74 USDT
xrp
XRP
4.13%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
73,40 USDT
bnb
BNB
0.17%
Binance Coin
594,40 USDT
sol
SOL
2.9%
Solana
174,03 USDT
avax
AVAX
3.08%
Avalanche
29,03 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.06%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Bitcoin boğaları daha büyük bir ralli bekliyor! İşte kanıtları!

Bitcoin boğaları daha büyük bir ralli bekliyor! İşte kanıtları!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto veri analiz platformuna göre, uzun vadeli Bitcoin boğaları son beş ayın en yüksek fiyat seviyesine rağmen, hala daha büyük bir ralli peşinde!

Son zirve Bitcoin boğalarını memnun etmedi!

BTC fiyatı, son beş ayın zirvesine ulaşmış olsa da uzun vadeli Bitcoin boğaları, hala satmayı düşünmüyor.

Popüler on-chain veri analiz platformu Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, BTC fiyatlarının son beş ayın en yüksek seviyelerini görmesine rağmen, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları satmamakta kararlı!

Bitcoin boğaları daha büyük bir ralli bekliyor! İşte kanıtları!

Son beş aydır fon çıkışı görmeyen Bitcoin cüzdanları, şu anda 754 milyar dolara ulaştı.

Glassnode, 11 Ekim tarihli “Haftalık on Chain” raporunda, uzun vadeli yatırımcılara ait 155 günden daha uzun bir süredir çıkış görmeyen BTC cüzdanlarında, şu anda yaklaşık 13,3 milyon BTC tutulduğunu, ve bunun da Bitcoin arzının yaklaşık %70’ine tekabül ettiğini açıkladı.

Rapor, uzun vadeli Bitcoin boğalarının, toplam fon miktarını son yedi ayda 2.37 milyon BTC’den fazla artırdığını belirtiyor. Ve bu rakam, mevcut fiyatlardan yaklaşık 134 milyar dolara karşılık geliyor.

Bu arada, aynı dönemde madenciler tarafından yalnızca 186.000 BTC kazıldığını kaydeden Glassnode, uzun vadeli boğalarının yeni arzdan 12.7 kat daha fazla BTC biriktirdiği sonucuna varıyor.

Ayrıca analiz platformu, uzun vadeli yatırımcıların satış yapmamasına rağmen, Bitcoin fiyatı 12 Ekim’de 57.860$’a yükselirken, ağ faaliyetlerinde önemli bir artış kaydedildiğini ifade ediyor.

Şöyle ki; ekim ayının başından bu yana ağ üzerindeki aktif adres sayısı %19 artarak, 291.000’e yükseldi. Ki bu Aralık 2020’deki büyük boğa trendinden bu yana görülmeyen bir seviye.

bitcoin boğaları Bitcoin boğaları daha büyük bir ralli bekliyor! İşte kanıtları!

Glassnode raporda, ağ faaliyetlerindeki artışın daha büyük bir yükseliş momentumunun habercisi olabileceğini öne sürüyor:

“Daha fazla aktif piyasa katılımcısı, tarihsel olarak boğa piyasalarının ilk aşamalarında Bitcoin’e yönelik artan ilgi ile ilişkilendirilir.”

Ayrıca raporda, medyan işlem boyutunda transfer başına yaklaşık 1,3 BTC’lik bir artış kaydediliyor ve bu da ağdaki kurumsal ölçekli sermaye akışlarında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Nitekim ağustos ayında, medyan işlem boyutu transfer başına 0,6 BTC’ye kadar düşmüştü.

Bitcoin boğaları daha büyük bir ralli bekliyor! İşte kanıtları!

Bu arada, geçtiğimiz hafta, Bitcoin ağı 31 milyar dolar ile şu ana kadarki en yüksek günlük değer transferini kaydetti.

Son olarak; 12 Ekim itibariyle Glassnode, merkezi borsalardaki Bitcoin bakiyelerinin 2,4 milyon BTC’ye düşerek, son üç yılın en düşük seviyelerini gördüğünü ortaya koydu.

Tüm bunlar, yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun daha yüksek fiyatlar beklediğini ve bu yüzden hodl yapmayı tercih ettiğini kanıtlıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.