1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Solana SOL yeni bir NFT atılımının temelinde! Bu ona ne kazandırabilir?

Solana SOL yeni bir NFT atılımının temelinde! Bu ona ne kazandırabilir?

Solana SOL yeni bir NFT atılımının temelinde! Bu ona ne kazandırabilir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana SOL Amerika’nın FTX borsasının NFT parçalarının kendi blockchaininde olmasına imkan tanımaya başladı. Bu gelişme Solana’ya ne kazandırabilir?

Solana SOL blockchaininde NFT’ler!

Kripto para türevleri borsası FTX, ABD merkezli müşteriler için değiştirilemez token piyasasını başlattı.

FTX borsasının 12 Ekim tweetine göre Solana NFT Piyasası resmi olarak başlatıldı. Yeni platformdaki tüm NFT parçalarının veya koleksiyonlarının Solana blockchaininde olması gerekiyor; bununla birlikte, endüstri standardı olan Ethereum tabanlı tokenleri destekleme planları da bulunuyor.

Kuzey Amerika’nın popüler borsası FTX, kullanıcıların, FTX platformuna entegre edilmiş olan piyasada NFT’leri basmasına, tutmasına, kimliğini doğrulamasına ve takas etmesine olanak tanıyor.

solana sol

Piyasa, her satış veya ticaretten hem alıcıdan hem de satıcıdan %2’lik bir ücretin yanı sıra NFT’leri basmak veya listelemek için 1 ABD doları ücret alacak.

Metaplex NFT’ler

Platformdaki tüm tokenler Metaplex Solana protokolünü kullanacak, bu da teknolojiyi entegre etmedikçe diğer önde gelen pazar yerleriyle uyumlu olmalarının olası olmadığı anlamına geliyor.

ABD düzenlemeleri nedeniyle FTX, NFT ticareti için OpenSea gibi diğer pazarlarda gerekli olmayan katı KYC (müşterinizi tanıyın) şartlarına sahip. Bu durum, çalışmalarını tanıtırken anonim kalmak isteyen sanatçıları caydırabiliecek bir durum.

FTX, NFT satın almak için banka havalelerini ve kredi kartlarını destekliyor ve USD, SOL veya ETH cinsinden listelenmek üzere yeni basılan tokenler de bulunuyor.

FTX ve Solana’nın kurucusu Sam Bankman-Fried, sistemin neden yalnızca Solana’ya dayandığını açıklamadı. FTX.US başkanı Brett Harrison ise şunları söyledi:

Kendimizi NFT ekosistemine kaptırdıktan sonra FTX ABD’de bir NFT pazarı oluşturmaya karar verdik. NFT ekosistemi, pop kültürüne sızmaya başladı, ancak platform ana akım izleyiciye kolay erişim sağlamıyordu..”

Harrison, doğrulanmış 70 koleksiyonundan yaklaşık 40’ının şu anda görünür durumda olduğunu belirtti.

SOL, FTT Fiyatları yatay seyrediyor

Solana’nın yerel SOL tokeni ABD’de hızlı bir şekilde pazarlanan FTX borsasından gelen ivme nedeniyle bu yıl ciddi artış gösterdi.

Bununla birlikte,SOL bugün biraz düştü ve son 24 saat içinde %5,5 geri çekildi. SOL yazının hazırlandığı an itibari ile geçen haftaya göre %14,5 düşüşle 143 dolardan el değiştiriyor.

Token, 9 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213 dolardan %33 düştü ancak Ağustos ayının başından bu yana neredeyse %300 kazandı.

FTX’in FTT jetonu, yazımız yazılırken 53 dolardan işlem yapmak için gün içinde %2 düşmüştü. 9 Eylül’de de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 84 dolardan %37 düştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.