Altcoinlerin kaderi DeFi’lere bağlı: Milyar dolarlık yatırım!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları zincirleme birbirleri ile bağlı. Zincirin ufak bir halkasındaki etkileşim tüm ekosisteme yayılıyor. Bu haberimizde DeFi, Ethereum ve Altcoinler arasındaki zincirleme ilişkiye göz atacağız.


Altcoinlerin kaderi DeFi’lere bağlı: Milyar dolarlık yatırım!

Bitcoin tüm piyasanın lideri, Ethereum ise altcoinlerin! Bu temel hipotezden sonra bazı çıkarımlarda bulunabiliriz. İlk çıkarım herkesin de malumu olduğu üzere Bitcoin’in piyasa yapıcı özelliği! Yani Bitcoin fiyatlarındaki değişim kripto para piyasalarının kaderini etkiliyor. Eğer Bitcoin fiyatlarında yükselen bir trend varsa kripto para piyasaları da gelişiyor. Tersine Bitcoin fiyatlarındaki çöküş, kripto para piyasalarında da çöküşe neden oluyor. Hatta Bitcoin grip olsa altcoinler zatürre geçiriyor.

Ethereum altcoinlerin lideri! Kripto para piyasalarında Bitcoin harici tüm kripto paralar altcoin olarak adlandırılıyor. Piyasada işlem gören binlerce altcoin söz konusu. Ethereum ağının ise kripto para piyasaları için özel bir anlamı var: Ethereum blockchain’i birçok altcoine hayat verdi ve hâlâ birçok altcoine ev sahipliği yapıyor. 2020 yılı verilerine göre ERC-20 token sınıflandırmasında olan 829 proje vardı. Bu rakam 2021’de 1,000 adedi geçti. ERC20 token, Ethereum blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak ve yayınlamak için kullanılan bir standarttır. Bu tokenların birçoğu DeFi (merkezsiz finans) ve DeX (merkezsiz borsa) hizmeti sunuyor.

Lütfen Bkz: DeFi (Merkezsiz Finans) nedir? DeFi projelerinin önemi nelerdir?

Popüler ERC-20 tokenları şunlar: Chainlink, Tether, Shiba, Wrapped Bitcoin, OmiseGO, 0X, Maker, Augur, Golem, Basic Attention ve diğerleri.

Ayrıca neredeyse tüm DeFi tokanları da Ethereum üzerinde işlem görüyor.

Sonuç olarak DeFi tokenlarındaki talep artışı ve popülarite Ethereum ve altcoin piyasalarını olumlu yönde etkiliyor.

ABD merkezli ünlü yazılım ve blockchain şirketi ConsenSys; DeFi, NFT ve ERC-20 sözleşmeleri için yazılım hizmeti sunuyor. Yani bir nevi ConsenSys, kripto para piyasalarının ARGE laboratuvar konumunda. ConsenSys yatırımcılarına fon artışı çağrısında bulundu ve yaklaşık 3 milyar dolarlık fon artışı sağlayabileceğini düşünülüyor. ARGE harcamaları için oldukça yüksek olan bu rakam, altcoinlere ciddi bir canlılık getirebilir.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altcoinlerin kaderi DeFi’lere bağlı: Milyar dolarlık yatırım!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.