1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Çin kapılarını tamamen kapatıyor!

Çin kapılarını tamamen kapatıyor!

Çin kapılarını tamamen kapatıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin kripto paraya kapılarını tamamen kapatıyor. Çin’in getirdiği kısıtlamaların ardından dev kripto borsası Binance’den önemli bir karar geldi. Detaylar haberimzide.

Çin kapılarını tamamen kapatıyor!

Çin kripto paralara karşı savaşında her gün cepheyi genişletiyor. Ülkedeki düzenlemeler kripto para borsalarının faaliyetlerini durdurmasına neden oluyor. Çin’deki en iyi kripto borsalarından bazıları, güçlü bir düzenleyici baskı altında faaliyetlerini sona erdiriyor. Bu borsalardan en sonuncusu dünyanın en büyük kripto borsası Binance.

İlgili: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Binance bu sabah yaptığı açıklamada Çin’i tamamen listeden çıkaracağını açıkladı. Binance yaptığı açıklamada Çinli kullanıcıların yalnızca çekim işlemlerinin aktif bırakılacağını duyurdu.

“Binance, platform kullanıcılarının bir envanterini yapacak. Platform, Çin anakarasında kullanıcılar bulursa, ilgili hesapları “yalnızca para çekmemoduna geçirilecek ve kullanıcılar yalnızca pozisyonları çekebilecek, kullanabilecek ve kapatabilecekBinance, hesap değişikliğinden 7 gün önce ilgili kullanıcıları e-posta ile bilgilendirecektir.”

Bilindiği gibi Çin hükümeti kripto paralar ve borsalar üzerinde ağır düzenlemeler yapıyor. Alınan kararlar ülkedeki borsaların ve kripto para işletmelerinin kapanmasına ya da ülkeyi terk etmesine neden oluyor. CoinGape’de Çinden çıktığını duyurmuştu.

çin

Bir diğer kripto para borsası Huobi’de bu ayın sonlarına doğru Çin’deki faaliyetlerini durdurmayı planladığını açıkladı. Binance’in kararı ile Çin’deki ilk üç kripto borsasından ikisi Çin’den çıkmış oldu.

Bu yılın başlarında ülkedeki enerji krizini gerekçe göstererek Bitcoin madenciliğini de yasaklayan Çin’de madenciler ülkeyi terk edip operasyonlarını Kuzey Amerika başta olmak üzere çeşitli bölgelere taşıdılar.

Son zamanlarda Çinli yetkililer, yatırımcıların bu sektörde herhangi bir yatırım yapmasını yasaklayan endüstrilerin “negatif listesine” kripto madenciliğini koyacaklarını açıkladılar. Bunu takiben madencilik ekipmanları üreticisi Bitmain’de Çin anakarasına madencilik teçhizatı teslim etmeyeceğini duyurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.