1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bu bir ilk! Havalimanında tüm ödemeler Bitcoin ile yapılabilecek

Bu bir ilk! Havalimanında tüm ödemeler Bitcoin ile yapılabilecek

Bu bir ilk! Havalimanında tüm ödemeler Bitcoin ile yapılabilecek
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, her geçen gün günlük işlemler için çok önemli bir ödeme alternatifi oluyor. Uluslararası havalimanlarında fiat para yerine kullanılması bir dönüm noktası. Detaylar haberimizde.

Bu bir ilk! Havalimanında tüm ödemeler Bitcoin ile yapılabilecek

Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak hayatın her alanında kabul görmeye başladı. Gayrimenkul satışlarından araç satışlarına moda dünyasından yiyecek sektörüne birçok alanda Bitcoin günlük hayatın bir parçası. Güvenli bir liman olarak rüştünü ispat eden lider kripto para birimi önemli bir noktada daha ödeme aracı olarak kullanılmaya başlıyor.

Bitcoin

Venezuela’nın en büyük hava limnalarından biri olan Maiquetia Simon Bolivar Havalimanı’nda Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak kullanılacak. Maiquetia Uluslararası Havalimanı’nda biletler de dahil olmak üzere tüm hizmetler için Bitcoin kabul edilecek.

Bölgesel haber ajansı El Siglo’nun pazar günü yaptığı habere göre ülkedeki diğer bir havalimanı Simón Bolívar Uluslararası Havaalanı, kripto para ödemelerinin yerel endüstri standartlarına uymasını sağlamak için çalışıyor

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu Bitcoin ve kripto paralar için önemli bir dönüm noktası. Uluslararası hava alanlarında Bitcoin ve kripto paraların kabul edilmesi ödemeleri hızlandıracak. Ülkeye gelecek yabancı turistler için de büyük bir kolaylık olacak.

Havalimanı müdürü Freddy Borges, yaptığı açıklamada, “Erişilebilir olmak için bu yeni ekonomik ve teknolojik sistemlerde ilerlememiz gerekiyor” dedi. Maiquetia havaalanı müdürü ayrıca havaalanı Bitcoin, Dash  ve  Venezuela’nın petrole bağlı dijital para birimi Petro dahil olmak üzere birçok kripto para birimini kabul etmeyi planladığını belirtti.

Borges, Maiquetia havaalanında kripto ödemelerinin başlatılmasının, şirketin uluslararası standartlara doğru ilerleme ve dijital para biriminin benimsenmesini sağlama taahhüdünü yerine getirme yolunda önemli bir adım olduğunu da dile getirdi.

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli havaalanları ve havayolları, son yıllarda kripto ödemeleri ve blok zinciri tabanlı işlevleri tanıtmanın yollarını araştırıyor. Hayatı kolaylaştıracak bu büyük adımı önümüzdeki dönemde birçok havalimanında görebiliriz.

Kaynak

.

Etiketler: