1. Anasayfa
  2. İncelemeBorsa
  3. CZ kesinin ağzını açtı, Binance’ten1 milyar dolarlık yatırım!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

CZ kesinin ağzını açtı, Binance’ten1 milyar dolarlık yatırım!

CZ kesinin ağzını açtı, Binance’ten1 milyar dolarlık yatırım!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance Binance Smart Chain ekosistemi için kesinin ağzını açtı.

Binance borsasından 1 milyar dolarlık yatırım

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsası konumunda bulunan Binance borsası, Binance Smart Chain(BSC) ekosisteminin gelişmesinde kullanılmak üzere 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Binance borsası özellikle akıllı sözleşme taşıyabilen Ethereum blockchaini ile rekabet edebilmek için Binance Smart Chain (BSC) blockchaini kurmuştu. BSC bir süredir gerekli ilgiyi görmezken, Ethereum’a rakip olmaktan da bir hayli uzak bir resim çiziyor.

Binance Smart Chain (BSC)

Binance’ın 1 milyar dolarlık BSC fonu nasıl kullanılacak?

 

binance

Binance borsası tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 1 milyar dolarlık fon 4 grup halinde kullanılacak. Bu guruplar şöyle sıralanıyor.

 

  • Oluşturulan fonun 100 milyon doları, yetenek gelişimi programı doğrultusunda, topluluklara mentorluk yapmak ve yeni yatırımcıların eğitilmesi gibi faaliyetlerde kullanılacak.
  • BSC için ayrılan fonun diğer bir 100 milyon doları ise inovasyon, aktif kullanıcılar, TVL işlem hacmi gibi metriklerin geliştirilmesi konusunda likidite sağlayıcısı olarak kullanılacak.
  • Binance fonun, 300 milyon dolarını geliştiricilere ayırdı.
  • Son olarak ise BSC için ayrılan fonun 500 milyon doları BSC’nin ana kım olarak benimsenmesinde ve finansal altyapı faaliyetlerinde kullanılacak.
https://twitter.com/BinanceChain/status/1447910399031095303

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.