Loading...
btc
BTC
0.59%
Bitcoin
64.289,37 USDT
eth
ETH
2.67%
Ethereum
3.086,86 USDT
bch
BCH
2.2%
Bitcoin Cash
490,19 USDT
xrp
XRP
2.85%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.09%
Litecoin
78,20 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
553,69 USDT
sol
SOL
3.56%
Solana
143,37 USDT
avax
AVAX
6.14%
Avalanche
35,98 USDT
ada
ADA
2.06%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
4.11%
Poladot
6,65 USDT
doge
DOGE
0.48%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
3.68%
Shiba Inu
0,00 USDT

Nasdaq’da listelen şirketin dev alımı, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırıyor!

Nasdaq'da listelen şirketin dev alımı Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neredeyse her hafta dev bir şirketin Bitcoin ve kripto para piyasalarında doğrudan ya da dolaylı biçimde yatırım yaptığına şahit oluyoruz.


Nasdaq’da listelen şirketin dev alımı Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı!

Wall Street Journal’da geçtiğimiz Ağustos ayında yayınlanan makale ciddi bir gündem oluşturdu. Zira Wall Street Journal’a yansıyan bir araştırmada dev kurumsal firmaların uzun vadeli yatırımlarını erteledikleri ve nakdi varlıklarını arttırdıkları belirtiliyordu. Bilançolardaki gözde batan bu değişim, kurumsal firmaların yaklaşan bir küresek krize hazırlandıkları yönde değerlendirildi. Kriz ortamlarında şirketler uzun vadeli ve riskli yatırımlardan kaçması bekleniyor.

Lütfen Bkz: Wall Street Journal’dan korkutan makale: Bitcoin’i de ilgilendiriyor!

Yukarıdaki makalede bahsedilenin tersinin Bitcoin piyasalarında yaşandığını görüyoruz. Zira Bitcoin şirketleri uzun vadeli yatırımlarına devam ediyor. Dev şirketlerin uzun vadeli yatırımları, bu şirketlerin Bitcoin’in geleceği konusunda emin olduklarını gösteriyor.

Makalemize konu olan yeni şirket Nasdaq’da BTBT etiketi ile listelenen Bit Digital! Genel merkezi New York’ta olan madencilik şirketi Bitmain ile 10,000 adetlik Bitcoin madencilik donanımı alım anlaşması yaptığını duyurdu. Tanesi 3,000 ile 5,000 dolar arasında değişen 10,000 adet Bitcoin donanımları ile Bit Digital hash gücünü 1.0 Exahash oranında arttırmayı planlıyor.

Bilindiği üzere madencilik şirketlerin en büyük getirileri kazdıkları blok başına alacakları Bitcoin ödülleri. Günlük 900 adet Bitcoin (51 milyon dolar), madencilere ödül olarak dağıtılıyor. Bitcoin fiyatlarının artması Bitcoin madencilerinin de gelirlerini doğrudan etkileyecektir.

Çin’in Bitcoin’i yasaklamasında sonra ABD yoğun biçimde sermaye çekiyor. Birçok dev madencilik şirketi ABD’de devasa Bitcoin madencilik çiftlikleri açıyor. Milyonlarca dolar ödeyerek tesis kuran işletmeler, Bitcoin’in geleceğinden emin!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.