1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Wall Street Journal’dan korkutan makale: Bitcoin’i de ilgilendiriyor!

Wall Street Journal’dan korkutan makale: Bitcoin’i de ilgilendiriyor!

Wall Street Journal’dan korkutan makale: Bitcoin’i de ilgilendiriyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küresel anlamda ilginç bir dönemden geçiyoruz. Wall Street Journal’da (WSJ) yayınlanan makalede kurumsal firmaların bilançolarındaki önemli bir değişime dikkat çekiyor. Söz konusu değişim Bitcoin ve kripto para piyasalarını da ilgilendiriyor.


Wall Street Journal’dan korkutan makale: Bitcoin’i de ilgilendiriyor!

Küresel anlamda riskler tekrardan artışa geçti. Taliban’ın Afganistan yönetimini devralması yeni bir küresel göçmen dalgasının yaşanmasına neden olabilir. Gelişmeler Suriye kaynaklı göçmen dalgasını hatırlatıyor. Ancak Suriye kaynaklı göçmen dalgası ile olası Afgan göçmen dalgası arasında ciddi bir fark var: O da korkutan Delta varyantı!

Delta varyantı nedeniyle önümüzdeki kış döneminde de kapanmalar yaşanabilir. Güney Yarım Kürede bazı ülkeler kısmen kapanma kararı almaya başladılar bile. Örneğin Avusturalya’da bazı eyaletler Korona Salgını nedeniyle kapanma kararı aldılar. Benzer şekilde Almanya ve ABD’den uluslararası yolculuklar konusunda bazı kısıtlamalar gelmeye başladı. Mevcut durum 2021’in kış döneminde olduğu gibi kapanma sürecine gidebilir.

Wall Street Journal’da yayınlanan makale çok uluslu ve kurumsal firmaların bilançolarındaki değişime dikkat çekiyor. Kurumsal firmalar, bilançolarındaki kısa dönemli yatırımları, nakit ve likiditesi yüksek varlıkların oranını arttırıyor. Kurumsal firmaların bilançolarındaki kısa dönemli varlıkların değeri 6.84 trilyon dolara çıktı. Bu rakam geçmiş 5 yılın ortalama değerinden %45 daha yüksek. Önceki çeyreğe göre ise %2.6 oranında artış gösterdi.

Lütfen Bkz: Dev teknoloji şirketi Intel’in kripto para piyasalarına yatırım yaptığı ortaya çıktı!

Kısaca kurumsal firmalar küresel riskler karşısında bilançolarındaki likit varlıkları arttırıyor.

Wall Street Journal’ın dikkat çektiği diğer istatistik ise kurumsal firmaların sermaye harcamalarına yönelik: Şirketler sermaye harcamalarını azaltıyor. JP Morgan raporuna göre tahmini sermaye harcamaları %12.9’dan %5.8’e gerileyecek. Bu orandan şunu anlıyoruz: S&P500 şirketleri uzun vadeli yatırımlardan ziyade günü kurtarma arayışında. Konuya ilgili gelişmeleri Koinmedya.com’dan paylaşmaya devam edeceğiz.

2021’deki Korona kapanmaları ve küresel riskler Bitcoin ve kripto para piyasalarında rekoru getirdi. Benzer süreç kripto para piyasaların lehinde devam ederse 2022 kışında da canlı bir Bitcoin ve kripto para piyasaları görebiliriz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.