1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Birkaç Ethereum balinası toplam arzın kritik bir oranına sahip

Birkaç Ethereum balinası toplam arzın kritik bir oranına sahip

Birkaç Ethereum balinası toplam arzın kritik bir oranına sahip
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasındaki son düşüşe rağmen Ethereum balinaları ETH biriktirmeye devam ediyor. Öyle görünüyor ki sadece birkaç balina, toplam ETH arzının önemli bir kısmını elinde tutuyor.


Ethereum arzının önemli bir kısmı birkaç balinanın elinde

Ethereum milyonerleri bir kez daha harekete geçti ve yüklü miktarda ETH biriktiriyorlar. On-chain analiz platformu Santiment’in son verileri, dünyada en çok ETH’ye sahip 10 adresin sahip olduğu varlıkların son 15 haftada hızla arttığını gösteriyor.

En büyük 10 Ethereum balinası şimdi toplam ETH arzının yüzde 21.38’lik bir bölümüne sahip. Bu, 4 Mayıs 2017’den bu yana görülen en yüksek seviye. Santiment de bu durum üzerine şu yorumda bulunuyor:

“Ethereum yeniden atağa geçti ve 2,537 dolara bir miktar toparlanma yaşadı. Top 10 en büyük balina adresleri ise son 15 haftada sahip oldukları miktar önemli ölçüde artırdılar. Şimdi tüm ETH’lerin yüzde 21.38’ine sahipler. Son 51 ayın en yüksek seviyesi.”

İlgili – Ethereum teknik analizi: İşte ETH boğalarını zora sokacak seviyeler!

Dünyanın en büyük bankalarından birinin ETH raporu

Standard Chartered, dünyanın en büyük bankalarından biri. Kısa süre önce Ethereum ile ilgili bir rapor yayımladı. Burada hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların dünyanın ikinci en büyük kripto parasına olan ilgisinin arttığını belirtiyor. Banka, Ethereum için yapısal fiyat hedefi olarak 26,000 – 35,000 doları gösteriyor. Ayrıca ETH 2.0’ın fiyat üzerinde pozitif etkisine dikkat çekiyor.

Standard Chartered şöyle diyor:

“Bizce, ETH orta vadede BTC ile kıyaslandığında daha iyi bir alım fırsatı sunuyor. Ethereum ve Bitcoin para birimleri arasındaki çapraz oranın mevcut seviyelerden kabaca iki katına çıkarak 0.161’e çıkmasını bekliyoruz. Böylece ETH’nin toplam piyasa değeri BTC’lerle uyumlu hale gelecek.”

İlgili – Ethereum likidite tuzağından güçlenerek çıkıyor!

Ethereum’un piyasa değeri

Ethereum’un toplam piyasa değeri Ağustos 2021’in başından bu yana 100 milyar dolar arttı. Ethereum’un piyasa değeri şu an yaklaşık 41 milyar dolar ve son 48 saatte de neredeyse 50 milyar dolar arttı. Son çöküşten sonra da ETH güçlü bir toparlanma sergiliyor. Bitcoin ve ETH’nin piyasa hakimiyetleri ise şu an ters yönde ilerliyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti son bir haftada keskin düştü. Özellikle de Cardano (ADA) ve Solana’nın (SOL) güçlü performansından sonra.

Diğer yandan Ethereum’un piyasa hakimiyeti yükseliyor. ETH, şu an toplam kripto para piyasası değerinin yüzde 19.5’ine sahip. Ayrıca şu an 3,500 dolar yakınında işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: