Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum likidite tuzağından güçlenerek çıkıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum’un merkezi borsalarda daha kıt hale geldiğini görüyoruz, bunun anlamı…

 

Ethereum, aslında yatırımcının beklentisini karşıladı ! 

 

Ethereum, varlığının çoğu için uzun zamandır en iyi kripto Bitcoin’e karşı ortaya koyuldu. İlkinin daha fazla kullanım durumuna sahip olması, birçok yatırımcının uzun vadede Bitcoin’den daha değerli olacağına inanmasına neden oldu. Performans söz konusu olduğunda, Ethereum aslında yatırımcıların beklentilerini karşıladı. Son birkaç yıldır Bitcoin yıldan yıla daha iyi performans gösteriyor.

 

Performans metrikleri önemli olmaya devam ederken, Ethereum rekabeti daha geniş alanlara taşıdı. Döviz rezervlerinin bu yıl düştüğü bir sır değil. Boğa piyasasında daha önce hiç görülmemiş seviyelere çıkıyor. Borsalara çıkışlar girişleri çok aştı, bu da yatırımcıların paralarını satmak yerine biriktirdiğini gösteriyor.

 

Aynı şekilde, Ethereum döviz rezervleri de bitcoin’inkinden daha düşük düştü. Her iki varlık da artan koin kıtlığı seviyelerini gösterdi, ancak ölçümler Ethereum kıtlığı seviyelerinin Bitcoin’den daha yüksek olduğuna işaret ediyor.

 

Ethereum Likiditesi Bitcoin’in altına düştü

 

Her iki varlığın da dolaşımdaki arzına göre döviz bakiyeleri bu yıl düştü. Piyasa başka bir boğa piyasası nedeniyle toparlansa da düşüş eğilimi devam etmişti. Şu anda, toplam dolaşımdaki arzına göre bitcoin döviz bakiyeleri, %13,32 ile üç buçuk yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bitcoin’in bu kadar düşük döviz bakiyesi kaydettiği son zaman, boğa piyasasının son ayaklarında olduğu 2018’de olmuştu. 

 

Ethereum Ethereum likidite tuzağından güçlenerek çıkıyor!

 

Öte yandan Ethereum, dolaşımdaki arzına göre şok edici derecede düşük bir yüzde 12.93’te oturan döviz dengesi seviyelerine sahipti. Bu, piyasadaki likit ETH arzının bitcoin’in altına düştüğü anlamına geliyor.

 

Bu çıkışlardan en çok etkilenenler merkezi borsalar oldu. Döviz rezervleri sadece ilk iki kripto para biriminde değil, aynı zamanda altcoin pazarında da düştü. Aşağıdaki grafik, ETH ve BTC’nin makro eğilimini ve zaman içinde artan kıtlıklarını göstermektedir.

 

Ethereum
Ethereum

 

Buna karşı olabilecek faktörler

 

Bu sayıları sunmak için kullanılan veriler yalnızca merkezi borsalardan alınmıştır. Merkezi olmayan finansın (DeFi) geliştiği merkezi olmayan borsalar dikkate alınmadı. Pek çok yatırımcının DeFi’den yararlanmasıyla birlikte, merkezi olmayan borsalar, hizmetlerinin artan bir şekilde himayesini gördü. Dolayısıyla, bu, merkezi borsalardaki döviz bakiyelerinin neden bu kadar düşük olduğunu açıklanabilir. Aynı zamanda Ethereum’un likit arzının aslında Bitcoin’den daha düşük olmadığınıda  gösteriyor.

 

Ayrıca, merkezi döviz bakiyelerinin tamamı fiilen alınmadı. Bu metriklerin dışında bırakılan önemli bir merkezi borsa FTX’tir. Dolayısıyla bu, likit arza göre mevcut döviz dengesinin önemli ölçüde küçümsenmesine yol açabilirdi. Bu, hem Bitcoin hem de Ethereum’un bu raporda sunulandan daha yüksek yüzdelere sahip olabileceği anlamına gelir.

 

Bununla birlikte, veriler hala ETH’nin merkezi borsalarda daha kıt hale geldiğini gösteriyor. Bu caddelerde Bitcoin için olduğundan daha fazla kıtlığa yol açıyor. Yazma sırasında ETH 3.366 dolardan işlem görüyor ve bitcoin 45.700 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.