1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Milyarder yatırımcıdan “kaçınılmaz kripto çöküşü” uyarısı

Milyarder yatırımcıdan “kaçınılmaz kripto çöküşü” uyarısı

Milyarder yatırımcıdan “kaçınılmaz kripto çöküşü” uyarısı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve Bitcoin ile ilgili zaman zaman “çökeceği ve sıfırı göreceği” ile ilgili iddialar yeniden ortaya çıkıyor. Böyle bir korkutucu iddia bu sefer milyarder bir yatırımcıdan geldi.


Milyarder yatırımcıdan “kaçınılmaz kripto çöküşü” uyarısı

Magellan Financial Group, 83 milyar dolarlık bir fonu yönetiyor. Grubun baş yatırım uzmanı Hamish Douglass, iyi ve riskli yatırım konusunda sözü geçen bir isim. Şimdi de kripto sektörü hakkında yorumda bulundu. Bundan dolayı uyarılarına kulak vermek önemli.

Douglass, Avustralya’nın en başarılı fon yöneticilerinden biri olarak kabul ediliyor. Kısa süre önce yaptığı açıklamada, kripto piyasasındaki çöküşün kaçınılmaz olduğunu söyledi. Ona göre hatta en sağlam temellere sahip kripto para olan Bitcoin’in değeri bile muhtemelen sıfıra doğru gidecek.

Douglass böyle bir uyarısının gerekçesini de açıklıyor.

İlgili – Cardano’dan Hoskinson: Z kuşağının kripto ile büyümesi engellenemez!

Kripto çılgınlığına irrasyonel davranışlar güç veriyor

Douglass, kripto para piyasasının sert bir çöküş yaşayacağını düşünüyor. Australian Financial Review’e yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Ben, merkez bankaları ya da başka varlıklar tarafından desteklenmeyen tüm bu kripto para türlerinin er ya da geç sıfırı göreceğini tahmin ediyorum.”

Böyle büyük bir çöküşün neden yaşanacağı ile ilgili gerekçelerini de sunuyor. Özellikle, kripto para piyasasının şu an spekülatif bir balon olduğunu söylüyor. Ayrıca ona göre fiyatlara da irrasyonel davranışlar yön veriyor. Avustralyalı uzman buna ek olarak yatırımcıların gerçek değeri çok az olan kripto paralara yüksek ücretler ödediğini de belirtiyor.

Douglass, yerel basına yaptığı uyarıda şöyle konuşuyor:

“Şunu söylemem gerekiyor ki çok uzun zamandır en büyük irrasyonelliklerden birini kripto paralarda görüyorum. Çünkü tarikat türü bir takip etme davranışı var kripto paraların arkasında. Ayrıca bu çok büyük boyutlara ulaştı.”

Douglass, saldırıya uğrayacağını kabul ediyor

Douglass, bu kripto çöküşü tahmininden dolayı potansiyel olarak saldırılara uğrayacağını da kabul ediyor. Yine de bu varlıkların fiyatının Bitcoin ve onun rakiplerinin destekçileri taraftarları tarafından şişirildiğini de belirtiyor. Çünkü burada sağlam analizler yerine irrasyonel yatırım kararları yön veriyor piyasaya ve fiyatlara.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: