Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
64.255,93 USDT
eth
ETH
-0.74%
Ethereum
3.492,27 USDT
bch
BCH
1.15%
Bitcoin Cash
387,38 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
74,33 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,51 USDT
sol
SOL
-0.43%
Solana
134,02 USDT
avax
AVAX
-8.42%
Avalanche
25,17 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.12%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.01%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bir milyar nüfuslu ülkeden sürpriz Bitcoin adımı

Ünlü CEO'dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının büyümesine bazı ülkeler göz yumamıyor. Şimdi de bir milyardan fazla nüfusa sahip bir ülke Bitcoin ile ilgili sürpriz bir karar aldı.


Bir milyar nüfuslu ülkeden sürpriz Bitcoin adımı

Kripto paraları yasaklayan ülkelerden olan Hindistan’dan sürpriz bir karar çıktı. Hindistan milletvekilleri ve kripto temsilcilerinin toplantısında, Bitcoin’in yasaklanması yerine, kripto sektörünün düzenlenmesine yönelik karar alındı. Bu kripto sektörü için politik bir zafer olarak kabul edilebilir.

İsmini gizli tutmayı tercih eden bir kaynak, yerel medyaya yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Milletvekilleri arasında genel bir fikir birliği var ki yasaklamak yerine bu alanın yasal bir çerçeveyle düzenlenmesi gerekiyor.”

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatın olur?

Söz konusu toplantıya Hindistan kripto para borsaları WazirX, Coinswitch Kuber ve CoinDCX yetkilileri ile birlikte Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi (BACC) üyeleri katıldı.

Söz konusu kaynak, toplantı ile ilgili şu bilgiler veriyor:

“Hükümet bu konuda çok açık. Bütçe oturumlar öncesi bir şeyler karara bağlanmalı. Bu da şu demek. Kış oturumunda bir sonuç gelir.”

Hindistan

Bütçe oturumları Şubat ayında yapılıyor. Her şey ona kadar netleşebilir. Bu durumda çok büyük bir piyasaya kapı açılır.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2021- 2025

Hindistan merkez bankası Bitcoin ve kripto paraları ülkede yasaklamıştı. Ardından 2020 yılında Yüksek Mahkemenin kararı ile bu yasak kaldırılmıştı. O zamandan bu yana Hindistan kripto piyasası önemli ölçüde büyüdü. Hatta o kadar ki Coinbase de Hindistan’da ofis açtı.

Bazı tahminlere göre Hindistan’da 100 milyon kripto kullanıcısı var. Çok aktif kullanıcısı sayısı ise 20-30 milyon dolara tahmin ediliyor ki bu zaten ABD’deki sayıya eşit.

Ülkenin ilk bir milyar dolarlık kripto kuruluşu CoinDCX oldu. CoinDCX, Mumbai merkezli bir kripto para borsası ve Ağustos’ta 1.1 milyar dolar değere ulaşmıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.