BTC : 64202 ₺ ETH : 1503 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 302.5 ₺ USDT : 6.819 ₺ XLM : 0.461 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Binance Coin yükselişe hazırlanıyor

Binance Coin yükselişe hazırlanıyor

Binance Coin yükselişe hazırlanıyor
0
huobi_koinmedya

Binance coin yükselişe geçiyor diyebilir miyiz? Dün itibariyle altcoin baharı emareleri görülmeye başlandı. Bu esinti BNB’yi ne kadar etkiler?


Binance Coin Yükselişe Geçer Mi?

Binance coin yılın ilk yarısında son derece güçlü bir performans sergilemişti. Son üç ayda gelen ciddi düzeltme hareketi, BNB’nin Bitcoin karşısındaki değerini Şubat seviyelerine kadar düşürdü. Bundan sonra Binance’ı ne bekliyor?

Bu yıl çok konuşulan Binance Launchpad projeleri büyük karlar bıraktı. Hatta Elrond IEO etkinliğinde 32x’e kadar karlılık oranları görüldü. Ocak ayında BitTorrent’le başlatılan halka arz etkinliklerinin sonuncusu Band Protocol oldu. Ağustos ayı Launchpad projesi olan Perl şaşırtıcı derecede düşük talep gördü. Bu yüzden Launchpad efsanesinin sona erdiğine dair yorumlar yapıldı.

Launchpad projelerine katılmak için BNB tutmanız gerekiyor. Bu da piyasadaki BNB fiyatını doğrudan etkileyen bir etmene dönüştü. Launchpad projeleri güçlü bir şekilde devam ederse BNB fiyatı olumlu etkilenebilir. Ancak BNB’yi daha yakından ilgilendiren bir durum söz konusu: Düşen kama formasyonu.

koinmedya_brave

Haberimizin bu noktasında, 2 hafta önce duyurusunu yaptığımız aşağıdaki haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Günlük Grafik

Binance Coin yükselişe

BNB günlük grafikte çok önemli bir alçalan kama formasyonu oluşturmuş durumda. BNB bugün ani bir yükselişle kama formasyonu direnç hattına kadar yükseldi. Direnci test eden grafiğin teknik verileri son derece olumlu.

BNB iki gün önce çok önemli bir destekten yükselmeyi başardı. Şubat ayı desteği aynı zamanda düşen kama formasyonunun da destek hattı hükmünde. Ayrıca RSI verilerine baktığımızda grafiğin daha yüksek dip yaptığını görüyoruz (kırmızı ok). Bu ise pozitif uyumsuzluk olarak tanımlanır: şiddetli yükseliş işareti.

koinmedya_brave

Emareleri görülen altcoin sezonunun da etkisiyle alçalan kama yukarı doğru kırabilir. Kama kırıldıktan sonra fiyatın 20 Şubat direncine kadar yükselmesi beklenebilir (soldaki mavi ok). Ayrıca en önemli direnç seviyesi olan 200 günlük hareketli ortalama eğrisi (mor eğri) bu direnç seviyesi aralığında hareket ediyor.

4 saatlik grafik

Binance Coin yükselişe

BNB 4 saatlik grafiği destek ve direnç seviyelerini daha net bir şekilde gösteriyor. Bu grafikte asıl dikkat edilmesi gereken mevzu 200 günlük hareketli ortalama eğrisi. Bu eğri en baskın direnç hattı olarak görev yapıyor. Fiyat ne zaman bu seviyeye yükselse satış baskısı yüzünden geri dönüyor. Fiyat bugünkü yükselişinde de bu seviyeden geri döndü.

Fiyat 200 EMA eğrisini aşabildiğinde sürdürülebilir yükseliş dalgası da tetiklenmiş olacak. Bugün fiyat alçalan kama oluşumunun direnç seviyesine çarptığında RSI da aşırı alım bölgesine girmişti. Yani iki geri dönüş işareti birlikte oluştu. Devamında fiyatın geri çekildiğini görüyoruz. Tam da beklenebileceği gibi.

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte şunu söyleyebiliriz ki BNB Ekim ayında 28.000 satoshi değerine kadar yükselebilir. Yazı yayına hazırlanırken 21.785 satoshi değerinden işlem görüyordu. Binance Coin yükselişe geçmesi için öncelikle kamayı kırması lazım. Biraz daha sabırlı olmakta fayda var.

Binance’nin ABD kolu BinanceUS nihayet açıldı!

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

BNB hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: