Biden Kararnamesi, Bitcoin’in kalıcı olduğunun ispatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Başkanı Joe Biden’ın 9 Mart KHK’si Bitcoin için ne anlama geliyor. Kripto para endüstrisi nasıl etkilenir?

Biden Kararnamesi, Bitcoin’in kalıcı olduğunun ispatı

9 Mart günü ABD Başkanı Biden, kripto para teknolojilerini de ilgilendiren bir kararname yayınladı. Biden kararnamesi, uzun süredir beklenmekte ve hakkında çok ciddi spekülasyonlar yapılmaktaydı. Beklentiler olumsuz yönde ağırlık kazanmışken, yayımlanan kararname yürekle su serpen bir etkiye neden oldu.

Bunlardan biri de TRM Labs’tan Ari Redobn. Redborn şöyle konuştu:

[Kararname hakkında] çok farkı düşüncelerin vardı; ancak pozitif etki bunlardan biri değildi.

biden bitcoin
ABD Başkanı Joe Biden.

Uzun vadede kazanan Bitcoin olacak

Biden kararnamesi, ABD ve global dünya ekonomisi açısından dijital varlıkların resmi olarak tanınması anlamına geliyor. Bu  durumda özellikle, 2016’da 14 milyar dolar olan, özel mülkiyete haiz dijital varlıkların, günümüzde 3 trilyon dolara yaklaşmış olmasının önemli etkisinin olduğu söylenebilir.

Kararname, tüketici haklarının korunması, finansal istikrar ve yasadışı finans ve ulusal güvenlik konularına da vurgu yapıyor. Biden Kararnamesi her hangi bir regulasyon içermiyor. Bununla birlikte, kararname sonrası, kabine mensuplarının kararnamede dile getirilen konularla ilgili raporlar hazırlaması gerekiyor. Yasaya göre, Ulusal Güvenlik Başdanışmanı koordinatörlüğünde 16 üst düzey bürokrat, 90 gün içerisinde dijital varlıklar konusunda raporlarını Başkan Biden’a sunacaklar.

Kararnamenin son bölümünde, ABD hükumetinin, dijital varlıkların geliştirilmesi, araştırılması konusuna öncelik verilmesinden bahsediliyor. Bu konu özellikle merkez bankası dijital para birimi, CBDC konusunda ağır davranan ve mesafeli duran Fed’e karşı bir uyarı gibi de algılanabilir.

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

 

Joe Biden kripto para kararnamesini imzaladı! İşte detaylar

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Biden Kararnamesi, Bitcoin’in kalıcı olduğunun ispatı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.