1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Balinaların terk ettiği 20 milyar dolarlık Bitcoin’e ne olacak?

Balinaların terk ettiği 20 milyar dolarlık Bitcoin’e ne olacak?

Balinaların terk ettiği 20 milyar dolarlık Bitcoin’e ne olacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir grup balina sahip oldukları Bitcoin’leri piyasaya bıraktıktan sonra hiç geri alım yapmadı. Buna rağmen böyle bir gelişme piyasa için boğa olabilir. Neden böyle olabileceğine bakalım.


Balinaların terk ettiği 20 milyar dolarlık Bitcoin’e ne olacak?

Bitcoin fiyatı Kasım 2021’de yeni tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığında piyasada aşırı coştu hakimdi. Tüm piyasa da kripto paranın yakında 100,000 doları görmesine hazırlık yapıyordu. Birkaç hafta içinde söz konusu zirve gelir beklentisi vardı. Ancak lider kripto para bu beklentileri doğrultmadı.

Balinaların sahip oldukları coinleri bırakması

Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin fiyatı 70,000 dolara yaklaşarak zirve yaptıktan sonra 1,000 ya da daha fazla BTC’ye sahip olan cüzdan ve adres sayısı hızla düştü. Bu tür adreslerin sayısında bu kadar büyük düşüş ise balinaların sahip oldukları coinlerin çoğunluğunu dump yaptığı anlamına geliyor. Hem de tam da ATH değeri civarında bireysel traderlerin üzerine dump yapmışlar.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Daha önce geçtiğimiz yaz aylarında Bitcoin fiyatı 30,000 doların altını gördüğünde balinalar da bu sıralarda büyük kazançlar sağlamıştı. Ancak o zaman ani fon akışından dolayı piyasa hızla toparlandı ve yeni zirveye ulaştı. Bu fonlar ise hem özel hem de kurumsal yatırımcılardan gelmişti.

Balinaların geri alımları

Daha önce 1,000 BTC ve daha fazlasına sahip olan adreslerden yaklaşık 500’ü sattıkları coinleri geri almadı. Hem de piyasada düşüş trendinin alım fırsatı sunmasına rağmen. Bu durum aslından şunu gösteriyor. Bitcoin’ler şu an balinalar yerine daha çok borsalar ya da büyük yatırımcıların elinde.

Balinaların terk ettiği 20 milyar dolarlık Bitcoin'e ne olacak?

Bitcoin grafiği Kaynak: TradingView

Ancak bu durum aynı zamanda başka bir boğa durumunun habercisi. Çünkü balinaların birikim aşaması ve büyük adreslerdeki BTC miktarının yükselişi başladığında, fiyat da yeni zirvelere ulaşacak. Balinaların durağan olduğu ve ellerindeki coinleri tutmayı seçtiği ortamlarda yeni zirve beklentisi düşük oluyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının geldiği kritik seviye neden önemli? BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: