1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev futbol takımından heyecan veren kripto para adımı!

Dev futbol takımından heyecan veren kripto para adımı!

Dev futbol takımından heyecan veren kripto para adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen futbol takımlarından biri olan Barcelona, kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Dev futbol takımından heyecan veren kripto para adımı!

Dünyanın önde gelen futbol takımlarından biri olan İspanya La Liga takımı Barcelona, kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor.  Barcelona Başkanı Joan Laporta, yakın zamanda yaptığı açıklamada gelişmelere değindi.

Barcelona’da yapılan Dünya Mobil Kongresi’ne katılan Laporta, Barcelona’nın kripto para borsalarının sponsorluk tekliflerini reddetmesini değerlendirdi. Başkan, Kulübün kendi kripto para birimi piyasaya süreceğini ve bunun yanında Metaverse’de de var olmak için çalıştıklarını belirtti.

“Kendi kripto para birimimizi yaratmak istiyoruz ve bunu kendimiz yapmalıyız. Farklıyız çünkü spor endüstrisi aracılığıyla üretikleirmizle finansal olarak hayatta kalıyoruz.”

Büyük futbol kulüplerinin çoğunun aksine Barcelona kulübünün taraftarlarının yönetimde ve kulübün finansal idaresinde büyük bir payı bulunuyor. Kulübün yönetimi 160,000 üye tarafından belirleniyor.

“Arkamızda büyük şirketler veya hissedarlar yok. Bu bizi yaratıcı, yenilikçi, cesur olmaya ve spor endüstrisini çevreleyen birçok alanda bir adım önde olmaya zorluyor.”

Barcelona kendi planları çerçevesinde kripto para şirketleri tarafından önerilen yüksek ücretler içeren sponsorluk tekliflerini reddetti. Spotify’dan gelen daha düşük bütçeli telifi kabul etmesi kulübün kripto paralara güvenmediği söylentilerine neden olmuştu. Ancak önde gelen spor kulübü tekliflere kendi projeleri nedeniyle hayır dediğini açıklamış oldu.

İlgili: Chiliz fiyat tahmini

Barcelona’nın hali hazırda Socios.com ile Barcelona Fan Token için anlaşması bulunuyor. Dünyada fan tokene sahip olan ilk spor kulüplerinden biri olan Barcelona, kripto para alanına söylendiği gibi uzak değil.

İlgili: Chiliz nedir,geleceği nasıl?

Barcelona Fan Token, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 7,66 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: