BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Balinaların dipten Bitcoin satın alma taktiği
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Balinaların dipten Bitcoin satın alma taktiği

Balinaların dipten Bitcoin satın alma taktiği
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Balinalar yine bildiğiniz gibi! Yeni yatırımcılar panik satışı yaparken, onlar yine dipten Bitcoin satın al taktiğini uyguladı!

Balinalar dipten Bitcoin satın almak için harekete geçti!

Glassnode verileri, yeni yatırımcılar panik satışı yaparken, balinaların borsalara büyük miktarlarda USDT taşıdığını gösteriyor. En son blockchain verileri, cuma günü kripto para borsalarına 2.37 milyar USDT gönderildiğini gösteriyor.

Piyasada her ne zaman böyle büyük düşüşler yaşansa, genellikle Bitcoin satın almak için kullanılmak üzere borsalara yüklü miktarda USDT girişi olur. 

Balinaların dipten Bitcoin satın alma taktiği

Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski de dipten Bitcoin satın alma taktiğinin bir parçası olarak, büyük yatırımcıların düşüşleri fırsata çevirmek ve alım yapmak için borsa hesaplarında ekstra USDT bulundurduğunu ya da aşırı panik sırasında hesaplarına ekstra fon taşıdıklarını söylüyor.

Balinalar son dip sırasında da aynısını yaptı! Nitekim, Moskovski Capital CIO’su tarafından paylaşılan Glassnode grafiği, Bitcoin 49.500 doların altında işlem gördüğü sırada, balinaların dipten satın almak için kripto borsalarına 2,37 milyar USDT yatırdığını gösteriyor.

Balinalar dipten Bitcoin satın almak için 2,37 milyar USDT yatırdı!

Glassnode verilerine göre, finans kurumları ve diğer balinalar, Bitcoin 50.000$ eşiğinin altına düşerken dijital para borsalarına dudak uçuklatacak miktarda USDT aktardı.

Glassnode analiz firması tarafından paylaşılan veriler, kripto balinalarının dipten Bitcoin satın almak için dijital para borsalarına 2,37 milyar USDT yatırdığını gösteriyor.

Yani küçük yatırımcılar kaçarken, Balinalar dipten Bitcoin satın almaya hazırlanıyor!

Tesla’nın Bitcoin duyurusundan sonraki ikinci en büyük USDT işlemi

Bitcoin dün (23 Nisan’da) bir kez daha büyük çaplı bir satış baskısına maruz kaldı. Ve 50.000$’ın altına düşerken milyonlarca dolarlık kaldıraçlı pozisyon likide oldu.

Dünyanın en büyük kripto para birimi 47,714 dolara kadar düştükten sonra, yeniden 49.000 doların üstünde ivme kazansa da elbette bu, düşüşleri eşsiz bir fırsat olarak gören balinalara yaradı!

2.37 milyar dolarlık USDT’nin yatırıldığı bu devasa işlem, bu yıl BTC satın almak için kripto platformlarına yatırılan en büyük ikinci USDT işlemi olarak kaydedildi.

Balinaların dipten Bitcoin satın alma taktiği

En büyük USDT yatırma işlemi ise Elon Musk, 8 Şubat’ta Tesla’nın bilançosuna Bitcoin eklemek için 1.5 milyar dolar tahsis edeceğini açıklamadan birkaç gün önce gerçekleştirildi. Duyurunun öncesinde, kripto borsalarına yaklaşık 3,5 milyar USDT gönderildi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: