1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. “Tesla’dan ikinci Bitcoin sürprizi: Bu sefer farklı!”

“Tesla’dan ikinci Bitcoin sürprizi: Bu sefer farklı!”

“Tesla’dan ikinci Bitcoin sürprizi: Bu sefer farklı!”
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance, Tesla hisselerinin tokenize edilmiş hisse senetlerinin alım satımına başlıyor. Daha önce FTX ve Bittreex tokenize hisse senedi işlemlerine başlamıştı.

Tesla’dan ikinci Bitcoin sürprizi: Bu sefer farklı!

Kripto para borsası Binance, tokenize edilmiş hisse senedi işlemlerini başlatacağını duyurdu. Binance FTX ve Bittrex Global’i takip ederek, tokenize hisse senedi ticareti alanına giriyor.

Başlangıç ​​olarak Binance, Tesla hisse senedi tokenlerini listeleyecek, bu da borsa kullanıcılarının artık hisselerini temsil eden Tesla tokenlerini satın alabileceği anlamına geliyor.

Bkz: Binance, Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Binance tokenize hisse senedi işlemlerine Tesla (TSLA) hisselerinin tokenize hisse senetleri ile başlacak. Nasdaq’ın işlem saatleri ile hareket edecek. FTX ve Bittrex 24 saat işlem sunuyor. Ancak Binance’nin işlemleri Nasdaq’ın işlem saatleri ile sınırlı olacak.

Hisse senedi tokenlerinin bölümlere ayrılması onları daha uygun hale getiriyor.  Bir Tesla hissesi şu anda 700 dolar civarında işlem görüyor ve oldukça pahalı. Tokenize hisse senetleri kripto alımı gibi parçalı yapılabildiğinden yatırımcıların ulaşması daha kolay oluyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, ilk olarak bu yılın başlarında tokenize edilmiş hisse senedi alım satım hizmetinin başlatılacağını ima etmişti. Zhao “Hisse senedi tokenleri, değer transferini daha sorunsuz bir şekilde, uyumluluk veya güvenlikten ödün vermeden nasıl demokratikleştirebileceğimizi, sürtüşmeyi ve erişilebilirlik maliyetlerini azaltabileceğimizi gösteriyor” dedi.

FTX’in benzer hizmetine de atıfta bulunan Zhao, inovasyon iyi olduğunda yeniliği kopyalamaya çalıştıklarını ifade etti. Binance, hisse senedi token ticareti için herhangi bir komisyon talep etmeyeceğini açıkladı. Ancak Türkiye şuan tokenize hisse senedi işlemi için aktif lokasyonlardan bir değil.

Kaynak

Etiketler: