1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Balinalardan dev Bitcoin ve Ethereum transferleri: Ne amaçla?

Balinalardan dev Bitcoin ve Ethereum transferleri: Ne amaçla?

Balinalardan dev Bitcoin ve Ethereum transferleri: Ne amaçla?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası düşüşe devam ederken Bitcoin ve Ethereum balinaları dikkat çeken BTC ve ETH transferleri gerçekleştirdi. Bu coinleri nereye gönderildiğine ve transferlerin ne amaçla yapıldığına bakalım.


Balinalardan dev Bitcoin ve Ethereum transferleri: Ne amaçla?

Bitcoin fiyatı kritik 23.000 dolar desteğine tutunmaya çalışırken, Ethereum ve BTC balinaları dikkat çeken transferler yaptı.

Son 24 saatte 3 büyük Ethereum balinası dev transferler gerçekleştirdi. Yüklü ETH transferleri kripto para borsaları Binance ve Coinsbase’e gönderildi. Kripto paraların borsalara gönderilmesi genelde satış amacı taşıyor. Bu da söz konusu coin için daha fazla satış baskısı anlamına geliyor. Özellikle de balinaların yüklü satışlar yapmasından dolayı.

İlgili – Ethereum balinalarının en çok aldığı 5 altcoin

İlk transferde 150,9 milyon dolar değerinde 92.170 ETH bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e gönderildi. Söz konusu balina cüzdanında sadece 1,6 milyon dolar değerinde 1.000 ETH bıraktı. Bu transferi balina hareketleri izleyen Whale Alert platformu Twitter üzerinden duyurdu.

https://twitter.com/whale_alert/status/1629112603573202945?s=20

Birkaç saat sonra başka bir Ethereum balinası 40,5 milyon dolar değerinde 25.361 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer etti. Bu balina cüzdanını tamamen boşalttı. Şu an bakiyesi sıfır.

Kısa süre sonra üçüncü bir Ethereum balinası 24,3 milyon dolar değerinde 15.110 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e gönderdi. Bu balinanın da bakiyesi sıfır oldu.

İlgili – Ethereum fiyatının korumaya çalıştığı kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Bitcoin’ler nereye gitti?

Bu arada bir Bitcoin balinası ise 219,5 milyon dolar değerinde 9.475 BTC’yi iki bilinmeyen cüzdan arasında transfer etti. BTC’ler her hangi bir borsaya gönderilmiyor. Bu da söz konusu balinanın BTC satmadığını gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum fiyatları son 24 saatte bir miktar düşüşle sırasıyla 23.000 dolar ve 1.60 dolar bölgesinde işlem görüyor.

İlgili – Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten bir uyarı ve 2 altcoin değerlendirmesi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.