1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten bir uyarı ve 2 altcoin değerlendirmesi

Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten bir uyarı ve 2 altcoin değerlendirmesi

Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten bir uyarı ve 2 altcoin değerlendirmesi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in (BTC) Kasım ayında yaptığı dibi doğru bir şekilde tahmin eden analist, şimdi kripto para piyasası için bir uyarıda bulunuyor. Ayrıca 2 önemli altcoin için de güncel değerlendirmesini paylaşıyor.


Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten bir uyarı ve 2 altcoin değerlendirmesi

Bitcoin’in (BTC) Kasım dip seviyesini doğru bir şekilde bilerek söz konusunu dönemde alım yapan analist, bu coinleri kısa süre önce 24.700 dolar civarında satış yaparak kazanç yapmıştı. Şimdi ise yeniden alım yaptığını belirtiyor.

DonAlt takma adını kullanan analist, 23.000 dolar civarında yeniden Bitcoin aldığını bildiriyor. Ancak bir uyarıda bulunuyor. Kısa vadede BTC fiyatı bu seviyeden alım yaptığı için kazanç getirmeyebilir.

“Genel olarak benim hedefim ulaşıldı. Ben de hiç pozisyonum olmadığı için kendimi açıkta hissettim ve böylece erken alım yaptım.

Ama eğer bu dump böyle kalırsa, ben ayı sinyaller almaya başlıyorum. Bunun düzelmesi için aylık kapanıştan önce pump yaparak ayı senaryosunu geçersiz yapması gerekiyor. Aksi durumda zor durumda olacağız.

Burada yüksek bir risk olduğunu düşünüyorum. Eğer aylık kapanış böyle olursa, o zaman aylık ve haftalık bazda ayı durumu olacak. Bunun olmasını istemiyoruz.

Ama eğer burada zayıflık belirtisi olur, birkaç gün düşüş gelir ve aylık kapanış da zayıf olursa, ben pozisyonlarımı kapatmayı seçebilirim. Tabii çok düşük bir seviye olmazsa. Ardından da 20.000 dolar civarında yeniden alım yaparım. Tam kesin karar vermedim.”

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki düşüşün 2 önemli sebebi

Analistin Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) yorumu

Güncel Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı ne olur?

Analist DonAlt, Ethereum (ETH) fiyatında dolar grafiklerinin hiçbirinin iyi görünmediğini söylüyor. Ancak BTC paritesinde iyi göründüğüne dikkat çekiyor.

ETH grafiğinde 2018’in ATH seviyesi olan 1.500 dolar bölgesinin kırılmasını istemediğini söylüyor. Yoksa ETH zorlu bir serece girecek. Eğer bu seviyeyi korursa iyi bir alım bölgesi olabilir.

İlgili – Ethereum fiyatında düşüşün geldiği kritik seviye: Güncel ETH teknik analizi

Analist aynı zamanda dip seviyeden Litecoin (LTC) de satın almıştı. Uzun vadede hala LTC konusunda boğa kaldığını söylüyor. Şu an yükseliş için hedefi 220 dolar. Ayrıca en iyi desteğin de haftalık grafikte 77 dolar olduğunu söylüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.