1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ayı piyasasında 52,000 Bitcoin biriktiren avcılar

Ayı piyasasında 52,000 Bitcoin biriktiren avcılar

Ayı piyasasında 52,000 Bitcoin biriktiren avcılar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son birkaç aydır büyük çöküşler yaşarken, fiyatlar da geçen seneki ralli öncesi seviyelere döndü. Ancak bu düşük fiyattan 52,000 Bitcoin birikimi yapan bir grup da var.


Ayı piyasasında 52,000 Bitcoin biriktiren kripto grubu

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz haftalarda 20,000 doların da altına gerileyerek 18,000 dolar bölgesini ziyaret etti. Öyle görünüyor ki bir grup yatırımcı boş durmamış ve bu fırsatı değerlendirmiş. Bitcoin avcı hesapları (aynı zamanda Bitcoin köpek balığı hesaplar da deniliyor) son 5 haftada 52,000 Bitcoin biriktirdi.

Bitcoin avcı hesapları (Bitcoin köpek balığı hesaplar) 500 ile 1,000 BTC arasında bakiyesi olan adreslere deniliyor. Tıpkı çok yüksek bakiyesi olan hesaplara balina ve çok düşük bakiyesi olanlara da karides adresler denilmesi gibi.

İlgili – Ethereum fiyatı 1,300 dolar direncini kırabilir mi? Güncel ETH teknik analizi

Bitcoin’in volatiliteli fiyatı Bitcoin avcı adresleri durdurmadı ve çok yüklü miktarda coin birikimi yaptı. Yeni coinlerin eklenmesi ile Bitcoin “shark” hesaplarda şimdi toplamda 4.29 milyon BTC var. Bu hesaplar uzun süredir kaç satoshi olduğuna bakmadan BTC biriktiriyordu. Böylece 52,000 Bitcoin biriktirdiler cüzdanlarında. Hem de sadece 5 hafta içinde.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kapitülasyonda! Endişe etmeli miyiz?

Bu beş hafta zarfında ise Bitcoin fiyatı yüzde 27 oranında değer kaybetti. Bu sürede BTC fiyatı coin başına 18,000 dolara kadar düşmüştü. Şimdi son günlerde bir miktar toparlandı ve 21,000 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı daha fazla yükselir mi? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatındaki son düşüş bireysel yatırımcılar dışında büyük şirketlere de büyük darbe vurdu. Bazı kripto kuruluşları işlemleri dondururken, bazıları da iflas açıkladı. Kripto kışının ise daha bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Yine de son günlerdeki çok az toparlanma bazı yatırımcılara umut verdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: