1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avukat, Ripple – SEC davasını bitirebilecek adımı açıkladı

Avukat, Ripple – SEC davasını bitirebilecek adımı açıkladı

Avukat, Ripple – SEC davasını bitirebilecek adımı açıkladı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davada tünelin sonundaki ışık henüz görünmedi. Ancak Ripple avukatı, davayı sonlandırabilecek adımın ne olduğunu açıkladı.


Avukat, Ripple – SEC davasını bitirebilecek adımı açıkladı

Ripple – SEC davasında XRP destekçilerini temsil eden avukat John Deaton, son tweetlerinde dava ile ilgili açıklamalarda bulundu. Deaton, davanın sonuna ulaşıp ulaşamayacağı konusundaki sorulara cevap verdi.

Dijital odaklı hisse senetleri sermayesi şirketi Dizzer Capital’in kurucusu Yassin Mobarak, her iki tarafın da bilirkişi raporlarından sonra davayı kapatmaya hazır olup olmadığını sordu. Çünkü eğer bir tarafın elinde güçlü dayanaklar olmadığında davada anlaşmaya varmak için harekete geçebilir. Ona göre her iki taraf da artık diğerinin güçlü ve zayıf yönlerini artık biliyor olmalı.

İlgili – Ripple teknik analizi: İşte XRP için kritik destek noktası!

Avukat Deaton ise dava konusunda anlaşmaya varma aşamasına geçmek için henüz gerekli ortamın oluşmadığını söyledi. Çünkü SEC şimdiye kadar istenen belgeleri karşı tarafa iletmedi. Hem de mahkemenin vermesini istemesine rağmen. Bundan dolayı Ripple’ın yasal ekibi de henüz SEC’in kurduğu iddialar konusunda yeterli fikre sahip değil. Yani SEC’in zayıf ya da güçlü yönlerini tam olarak bilmiyor.

John E Deaton (@JohnEDeaton1) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Uzun süre önce söylediğimin arkasındayım. SEC’in belgeleri vermesine kadar ciddi bir şekilde anlaşma görüşmeleri olmayacak. Ancak bundan sonra her iki taraf da bir birinin zayıf ve güçlü yönlerini tartmaya başlayabilir.”

Ripple kendi davasının SEC’ten güçlü olduğunu düşünüyor

İşte Ripple SEC davasının sonuçlanacağı tarih!

Bu arada Ripple yasal ekibi de SEC ile herhangi bir anlaşmaya gitme belirtisi göstermiyor. Ripple’ın Baş Avukatı Stuart Alderoty ve CEO’su Brad Garlinghouse’un açıklamaları göz önüne alındığında, finans ve teknoloji şirketi davada üstünlüğü olduğunu düşünüyor.

Alderoty ise kısa süre önce yaptığı açıklama, son ortaya çıkan notların XRP’nin menkul kıymet olmadığını gösterdiğini söylemişti.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: