okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.47%
Bitcoin
66.848,58 USDT
eth
ETH
5.02%
Ethereum
3.092,58 USDT
bch
BCH
5%
Bitcoin Cash
467,05 USDT
xrp
XRP
1.45%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.64%
Litecoin
83,79 USDT
bnb
BNB
1.88%
Binance Coin
579,90 USDT
sol
SOL
5.71%
Solana
168,46 USDT
avax
AVAX
5.71%
Avalanche
36,43 USDT
ada
ADA
4.8%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.37%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
4.26%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avalanche CEO’su Sirer, Facebook-Metaverse ilgisinin arka planını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avalanche (AVAX) patronu Emin Gün Sirer, New York Times’ın son Tweeti üzerine Facebook’un neden Metaverse işine girdiğini açıkladı.

AVAX CEO’su Sirer Facebook’un metaverse ilgisinin arka planını açıkladı!

Metaverse bir süredir, başta kripto alanı olmak üzere, popüler kültürü etkisi altına almış durumda. Hiç kuşkusuz bunda en büyük pay, Facebook ve partonu Mark Zuckerberg’in metaversee olan ilgisi.

Bilindiği gibi bir süre önce dünyanın en önde gelen sosyal medya ortamlarından biri olan Facebook, ismini “Meta” olarak değiştirmiş ve metaversee olan yatırımlarını ilan etmişti.

O günden sonra, kripto alanında özellikle metaverse coinleri büyük ilgi görürken, geleneksel medyada da metaverse haberleri yer almaya başladı.

Dünyanın en önemli medya kuruluşlarından “The New york Times” son olarak bir metaverse düğününü haber yaptı.

ilgili: Microsoft ve Facebook’un yatırım yaptığı, geleceğin interneti Metaverse nedir?

 

 

New York Times haberinde, bir çifttin metaverse alanında, sanal dünyada, evlendiğini işliyordu. Takipçilerden biri de yaklaşık 15 yıl önce metaverse alanında bir düğüne şahitlik ettiğini yazdı.

Avalanche (AVAX) CEO’su Emin Gün Sirer burada twit dizine katılarak, aslında Facebook ve Zuckerberg’in neden metaversele ilgilendiğini yazdı.

Facebook neden metaversle ilgileniyor ?

İşte Avalanche (AVAX) CEO’su Türkiye asıllı Amerikalı bilim adamı Emin Gün Sirer Facebook ve Zuckerberg’in metaverse ilgisini şöyle anlattı:

İlk olarak, Zuckerberg fiziksel evrendeki kullanıcılarını tüketti ve insanlar hakkında daha fazla bilgi toplayabileceği ve onlara daha fazla reklam satabileceği yeni alanlar icat etmesi gerekiyordu.


Ayrıca, Zuck açıkça sosyal [medyada] bir tekeldir ve inceleme altına alınmaktadır. Oysa kimse metaversein ne olduğunu ve ne kadar büyük olduğunu kimse bilmiyor. Bu yüzden bir tekelci olarak bir süre denetimlerden kaçabilir.

 

İkincisi, metaverse, pandemik zeitgeistimizden kaçış projeksiyondur. Şu anda, Omicron’dan korkan, kapana kısılmış insanlara metaverse, bilinmeyenlerin olmadığı güvenli bir sığınak sunuyor.

 

Fiziksel dünyanın kapsayıcılık, eşitlik, çeşitlilik, iklim değişikliği vb. gibi sinir bozucu sorunları, çoğunlukla beyaz, çoğunlukla varlıklı öncüleri tarafından yönetilen sanal alanlara girerken güvenle göz ardı edilebilir.

 

Bu arada, epeyce sanatçının metaverse ile ilgili ESG endişelerini bırakması ve çevreye zarar veren blokzincirler üzerinde NFT’ler yayınlamaya başlamasından oldukça korktum.

Genel olarak, entelektüel bir temelden yoksun metaverse adı verilen yeni bir bölgeye doğru ilerliyoruz gibi geliyor. Sonuç, büyük olasılıkla metaverse’nin potansiyelini karşılayamayacağı bir karmaşa, kısmen arazi gaspı ve kısmen değer çıkarma olacaktır.

 

metaverse

İlgili: Avalanche AVAX coin fiyat tahmini, AVAX geleceği

Canlı AVAX fiyatı: [mcrypto coin=”AVAX” currency=”USD”]

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.