1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analistten Ethereum fiyatından yükseliş beklentisi: İşte, 3 önemli sebebi

Analistten Ethereum fiyatından yükseliş beklentisi: İşte, 3 önemli sebebi

Analistten Ethereum fiyatından yükseliş beklentisi: İşte, 3 önemli sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist, yaklaşık yarım milyon takipçisine neden Ethereum HODL yaptığını açıkladı. Kripto uzman aynı zamanda ETH fiyatında yükseliş de bekliyor. Lider altcoin ile ilgili açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Analistten Ethereum fiyatından yükseliş beklentisi: İşte, 3 önemli sebebi

Çok geniş bir izleyici kitlesi olan kripto analist, kurumsalların Ethereum (ETH) ilgisinin yakın zamanda artması ile lider altcoinde yeni bir yükseliş olabileceğini belirtiyor. Kurumsal sermayenin ETH’ye akışını ise dünyanın en büyük ikinci kripto parasının proof of stake konsensüs mekanizmasına geçmesi tetikleyecek diyor.

Söz konusu anonim analist, Youtube üzerinde “InvestAnswers” isimli bir program düzenliyor. Analistin burada 444,000 takipçisi var. Kripto uzman, takipçilerine neden elindeki Ethereum’u tuttuğunu da açıklıyor. En başlıca sebebi ise stake yapanlara yıllık yüzde 10’dan yüzde 15’e kadar getiri sağlaması.

Analiste göre, yüklü paraya sahip yatırımcılar için ETH’nin sağladığı bu stake gelirleri bono alternatifine dönüşebilir. Şöyle açıklıyor:

“Kurumsal yatırımcılar için cazip bir bono alternatifi. İlk defa, çok fazla kurumsal para çekebiliriz bu alana. Daha önce altın ve tahvil gibi şeylere yatırım yapan insanlar kripto alanına gelebilir ve bu çok büyük bir para akışı sağlayabilir.”

İlgili – Ethereum fiyatı için 1,700 dolarda karar anı: Güncel ETH teknik analizi

ethereum

InvestAnswers sunucusu, dünyanın en büyük ikinci kripto parasını HODL yapmasının birkaç sebebini de açıklıyor ve bunları şöyle özet bir şekilde sıralayabiliriz:

  • Merkezsiz finans (DeFi) alanındaki Ethereum’un hakimiyeti
  • ETH’nin taşıdığı düşük düzenleyici riskleri
  • Proof of stake mekanizmasının çevre dostu olması

İlgili – Ethereum fiyatı önümüzdeki hafta 2,000 doları kırabilir mi?

Analist, Ethereum ile ilgili değerlendirmelerine şöyle devam ediyor:

“Ethereum aynı zamanda DeFi’ye güç veriyor ve düzenleyici riskleri de yok. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in bu yöndeki açıklamalarını geçen hafta artık kaçıncı defa duyduk.

Ayrıca ESG [Çevresel, Sosyal ve Yönetişim] FUD [Korku, Belirsizlik ve Şüphe] yoktur çünkü hisse ispatına geçmek enerji yakmaz.

Ve son olarak, azaltılmış ETH basımı ve artan yakmalar, sistematik olarak Ethereum arzını azaltacak.”

Kaynak

Etiketler: