1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analistten Ethereum fiyatı için uyarı: Bu seviyelere dikkat!

Analistten Ethereum fiyatı için uyarı: Bu seviyelere dikkat!

Analistten Ethereum fiyatı için uyarı: Bu seviyelere dikkat!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum için yapılan son analizler, lider altcoinin yakında büyük bir düzeltme yaşayabileceğini gösteriyor. Özellikle yüzde 28 gerileme ile kritik bir seviyeye kadar gelebilir.


Analistte Ethereum fiyatı için uyarı! Bu seviyeye düşebilir

Ethereum piyasası son birkaç ayda ilginç hareketlenme yaşadı. Kripto para piyasası ayı durumu sonucu dip seviyelere geldikten sonra ETH fiyatında yüzde 100’ü aşan bir yükseliş gördük. Böylece 896 dolar gibi bir dipten sonra 2,080 dolarda zirve kaydetti.

Buna rağmen öyle görünüyor ki dünyanın en büyük ikinci kripto parasının gücü tükeniyor. Son 24 saatte ETH değeri yüzde 8 oranında değer kaybetti. Şu an ise 1,700 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Ethereum fiyat bu kritik desteği de kırar mı? Güncel ETH teknik analizi

ETH’nin yönü 1,300 dolara doğru mu?

Piyasanın önde gelen traderlerinden Ali Martinez, son tweetinde TradingView’den ETH ile ilgili bazı veriler paylaştı. Buna göre ETH’nin yükselen trendi kırıldı. Bu da muhtemelen 1,300 dolar bölgesine doğru bir düşüş anlamına geliyor. Ethereum fiyatının bu seviyeye kadar düşmesi, yüzde 28 oranında düzeltme yapması demek.

Ali Martinez (@ali_charts) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Öyle görünüyor ki Ethereum fiyatı yükselen kamayı kırdı. Bu teknik formasyon, ETH fiyatının yüzde 28 düzeltme ile 1,300 dolara doğru gidebileceğini öngörüyor.”

İlgili – Ethereum fiyat bu kritik desteği de kırar mı? Güncel ETH teknik analizi

Başka bir tweette ise Ali Martinez, IntoTheBlock verilerini paylaşıyor. Bu veriler ise şunu gösteriyor. Yaklaşık 680 bin adres, 1,700 dolar – 1,750 dolar civarında Ethereum satın aldı. Bu durumda coin bu seviyesinin üzerinde kalabilir. Ama kalamaması durumunda alıcılar paniğe kapılarak daha fazla ani satışla fiyatın 1,300 dolar bölgesine çökmesine yol açabilir. Martinez şöyle diyor:

“Veriler, 675,500 adresin daha önce 8.91 milyon ETH’yi 1,700 dolar ile 1,750 dolarda aldığını gösteriyor.

“Ethereum’un toparlanma şansı olması için bu talep bölgesinin üzerinde kalması gerekiyor. Aksi olursa, bu adresler pozisyonlarından başa baş satış yaparak çıkmak zorunda kalacak ki bu da 1,300 dolara düzeltmeyi tetikleyecek.”

Kaynak

Etiketler: