1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analistlere göre Bitcoin en düşük bu seviyeyi görür

Analistlere göre Bitcoin en düşük bu seviyeyi görür

Analistlere göre Bitcoin en düşük bu seviyeyi görür
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzman traderler Bitcoin için en kötü senaryoda görülebilecek dip seviyeleri açıkladılar. Onlara göre önümüzdeki haftalar volatiliteli olacak. Aynı zamanda bu iyi bir alım fırsatı da sunabilir.


Analistlere göre Bitcoin en düşük bu seviyeyi görür

Bitcoin fiyatı 40,000 dolara yaklaşan bir düşüş yaşadı. Ancak iyi bilinen traderler, düşüşlerin 38,000 dolarda duracağını ve lider kripto paranın da buradan sıçrama yapacağını eminlikle söylüyor.

ABD merkez bankası Fed’in Mart gibi faiz oranlarını artıracağı yönündeki şahin açıklamaları dün kripto para piyasasına büyük darbe vurdu. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 15 seviyesine kadar düştü. Bunun üzerine bazı traderler de ayı piyasasının uzanabileceğini düşünmeye başladı.

Bitcoin ve kripto para piyasasında derin korku

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Kaynak: Alternative

İlgili – Bitcoin ve kripto para piyasasında derin korku

Bu gelişmeler üzerine analistlerin ne öngördüğüne bakalım.

Bitcoin 38,000 dolar ve 40,000 dolar arasında dip yapabilir

Galaxy Digital Holdings CEO’su ve iyi bilinen kripto para destekçisi Mike Novogratz, son düşüşlerin “düşük hacimlerde” olduğunu ve buna rağmen “yan tarafta kurumsallardan inanılmaz büyük bir talep” bulunduğunu belirtiyor.

Novogratz aynı zamanda mevcut piyasanın iyi bir alım fırsatı da olduğu düşünüyor. Deneyimli trader, CNBC’ye yaptığı açıklamada “bir süre daha bekledikten sonra kripto alacağını” ve “önümüzdeki birkaç haftanın da volatiliteli olacağını” belirtiyor.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Novogratz şöyle diyor:

“Bitcoin 38,000 dolar ve 40,000 dolar seviyelerinde dip bulabilir.”

Kripto analist Rekt Capital ise aşağıdaki grafiği paylaşarak, Bitcoin fiyatının en son 50 günlük EMA seviyesinin altına düştüğü durumla bir kıyaslama yapıyor.

Analistlere göre Bitcoin en düşük bu seviyeyi görür

BTC/USD 1 hafta grafiği Kaynak: Twitter

Rekt Captial’e göre, BTC 50 EMA’nın altına geçti ve şimdi yeni bir higher low (HL) oluşturma çabasında. En son Mayıs 2021’de de benzer bir formasyon oluşmuştu. Bu veriler üzerinden uzman trader BTC’nin 40,000 dolar civarında dip oluşturabileceğini söylüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş devam edecek mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: