Loading...
btc
BTC
-1.46%
Bitcoin
62.499,63 USDT
eth
ETH
-1.39%
Ethereum
3.059,04 USDT
bch
BCH
-6.01%
Bitcoin Cash
477,75 USDT
xrp
XRP
-1.98%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
78,25 USDT
bnb
BNB
-2.55%
Binance Coin
538,61 USDT
sol
SOL
-4.09%
Solana
132,86 USDT
avax
AVAX
-1.96%
Avalanche
34,47 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.52%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-4.86%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.1%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analiste göre yılın son ayında izlenmesi gereken 5 kripto para

Bitcoin ve Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 Kasım’da 69 bin dolarla ile tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, kripto para piyasalarına da rekoru getirdi. Zirvenin ardından düşüşe geçen piyasaların kaderi yılın son ayında belli olacak gibi. Boğaların gözleri bu 5 kripto parada.


Analiste göre yılın son ayında izlenmesi gereken 5 kripto para

Bitcoin

Piyasanın kaderini belirleyecek olan kripto para şüphesiz Bitcoin olacaktır. 10 Kasım’da 68,789 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin’in toplam piyasa değeri de 1.3 trilyon dolara çıktı. Ancak Covid-19 virüsünün yeni varyantı Omicron’un ortaya çıkmasının ardından Bitcoin’de panik satışlar yaşandı. Glassnode analizlerine göre borsalardan kısmi çıkışlar ve satışlar geldi. Bazı yatırımcılar olası kapanmalar karşısında nakit para tutma eğilimine girdiler.

Aşağıda Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları

Polkadot (DOT)

Açık kaynak bir blockchain’e sahip olan Polkadot, Ethereum ağı gibi DeFi platformlarına ev sahipliği yapıyor. Son günlerde Polkadot ağında iddialı DeFi projelerinin başlatıldığına ve yüklü miktarda Polkadot token stake ettiklerine şahit oluyoruz. Örneğin Acala 1.3 milyar dolarlık DOT token stake etti. Benzer şekilde Moonbeam de yüklü miktarda stake yapan Polkadot merkezli bir DeFi olarak piyasada dikkat çekmeye başladı.

Polkadot 4 Kasım’da 55 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 34 dolar bandında işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Polkadot fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Polkadot fiyatları

Sandbox – SAND Token

Sandbox blockchain tabanlı sanal bir dünya geliştiriyor. Sandbox platformu kullanıcılarına dijital varlık üretme, satma ve satın alma imkanı sağlıyor.  SAND token bu platformun kendi kripto parası. Yani bu sanal dünyada kullanılan para birimi.

Metaverse ve blockchain tabanlı oyunlar ciddi bir potansiyele sahip endüstri. Bu endüstrinin güçlü aktörlerinden birisi de Sandbox! Sandbox platformu gün geçtikçe kullanıcı kitlesini artırıyor.

Sandbox, 5.5 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 39’uncu sırada listeleniyor. Yazının kaleme alındığı saatte 6 dolardan işlem görüyor.

Avalanche (AVAX)

Merkezsiz uygulamalara ve bireysel geliştiricilere iyi bir ortam sunan Avalanche, bağımsız geliştirici üyelerini en çok arttıran platform olarak karşımıza çıkıyor. Avalanche her geçen gün hinterlandını genişletiyor ve yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Avalanche DeFi ve NFT endüstrilerine blockchain tabanlı teknik destek sunuyor.

Avalanche platformunun kripto parası AVAX token, geçtiğimiz günlerde CoinMarketCap’te top 10’a kadar yükseldi. 23.2 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile yazının kaleme alındığı saatte en değerli 12’nci kripto para.

DeFi’lerle kader birliği yapan Avalanche, olası bir DeFi rüzgarı ile yelkenlerini ilk dolduracak kripto para olacaktır.

Aşağıdaki grafikte AVAX fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

avax fiyatları

Crypto.com CRO

En büyük kripto para borsalarından olan Crypto.com’un kripto para CRO da potansiyeli yüksek olan kripto paralar arasında. Crypto.com’un mobil borsa uygulaması oldukça kullanıcı dostu ve kripto para yatırımcıları tarafından rağbet görüyor. CRO token, 24 Kasım’da 97 cent ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise 62 cent bandında işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.