1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Analistten tarihi indikatör üzerinden önemli Bitcoin dip ve yükseliş yorumu

Analistten tarihi indikatör üzerinden önemli Bitcoin dip ve yükseliş yorumu

Analistten tarihi indikatör üzerinden önemli Bitcoin dip ve yükseliş yorumu
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir analist, Bitcoin’in için tarihsel olarak belirleyici olan bir indikatöre dikkat çekiyor. Ona göre bu indikatördeki yeni gelişme dip seviyesinin oluşmuş olabileceğini gösteriyor. Böylece yeni bir döngünün başlangıcı olabilir.


Analistten tarihi indikatör üzerinden önemli Bitcoin dip ve yükseliş zamanı yorumu

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden analist Benjamin Cowen, tarihsel olarak güvenilebilir bir on-chain indikatörün Bitcoin’de dip seviyelerin oluştuğuna işaret ettiğini belirtiyor. En azından BTC fiyatı dip yapmaya çok yakındır diyor.

Kitco News’a bir röportaj veren analist Benjamin Cowen, kazanç ve kayıpta olan Bitcoin arzı grafiğine dikkat çekiyor. Bu grafik, BTC coin sahiplerinin ne kadarının kazançlı ve ne kadarının zararda olduğunu gösteriyor.

Popüler analist, BTC’nin kazançlı olan ve zarardaki arz metriğinin tarihsel olarak her zaman uzun vadeli zirveler ve diplere denk geldiğini de söylüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı 21,600 direncinden ne yapar? Güncel BTC teknik analizi

Cowen’e göre, eğer BTC yeni bir aşağı yönlü hareket ya da bir kapitülasyon görürse, o zaman bu indikatör güçlü bir şekilde dip seviyenin artık oluştuğunu gösterecek. Şöyle konuşuyor:

“Bazı grafikleri çok ilginç bulurum. Bunlardan biri de kazançlı olan ve zarar yaşayan arz grafiğidir. Bu grafik konusunda önemli bir şey var. Bu grafik tarihsel olarak eğer bir kesişme göstermese Bitcoin’de dip oluşmadı demek. Dip için kesişmesi gerekiyor.

Burada dün bir kesişme oldu. Bu döngüde ilk defa dün kesiştiler. Bitcoin kazançlı ve zararda arz grafiğinde döngüsel bir formasyon görüyoruz. Dip kesişmeden sonra oluşur. Eğer buradan sonra yükseliş gelirse, artık yeni bir tüm zamanların yüksek seviyesine giden yol açıldı demektir. Ama eğer yeni bir düşüş gelirse, bu zaman ana dip seviyesi oluşacak anlamına geliyor.

Bu dikkat edilmesi gereken indikatörlerden biri.”

Analistten tarihi indikatör üzerinden önemli Bitcoin dip ve yükseliş zamanı yorumu

Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Şu an Bitcoin 21,673 dolardan işlem görüyor ve son yedi günde yüzde 10 yükseldi.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum için yükseliş açıklaması ve önemli seviyeler

Kaynak

Etiketler: