1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Analistten Bitcoin için %60 düşüş uyarısı: İşte, dikkat edilmesi gereken kritik faktör

Analistten Bitcoin için %60 düşüş uyarısı: İşte, dikkat edilmesi gereken kritik faktör

Analistten Bitcoin için %60 düşüş uyarısı: İşte, dikkat edilmesi gereken kritik faktör
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin fiyatının önemli bir faktörden dolayı yüzde 60 düşüş yaşayabileceğini söylüyor. Analistin yaptığı uyarı ve açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Analistten Bitcoin için %60 düşüş uyarısı: İşte, dikkat edilmesi gereken kritik faktör

Geniş bir kripto yatırımcı kitlesi tarafından takip edilen ünlü kripto para analisti, kritik bir faktörden dolayı Bitcoin (BTC) fiyatının bir kez daha büyük bir düşüş yaşayabileceğini söylüyor.

DataDash’in sunucusu Nicholas Merten, Youtube’da 512.000 abonesi ile yeni bir analiz videosu paylaştı. Burada Bitcoin yatırımcılarına bir uyarıda bulunuyor. Analiste göre, eğer Apple’ın piyasa değeri düşmeye devam ederse BTC fiyatı da mevcut seviyelerden yüzde 60’dan fazla geriler.

İlgili – Bloomberg analistinden Bitcoin’de yaklaşan fırtına açıklaması

Merten’e göre, düşen Apple piyasa değeri, Bitcoin ve hisse senetlerinin de düşmesine yol açacak. Apple, Temmuz’da 3 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmıştı. Ancak o zamandan bu yana 2,79 trilyon dolara geriledi. Analist şöyle diyor:

“Bir fantezi dünyasında yaşamıyoruz. Eğer Apple’ın değeri 3 trilyon dolardan 1,5 trilyon dolara düşerse bunun Bitcoin’e de etkisi olacak. Ben de bunu söylemek zorundayım. Bu etki, Bitcoin’in halving etkisinden bile büyük olacak. Her hangi bir Bitcoin ETF ya da başka bir olaydan bile büyük olacak.

Eğer bu senaryo gerçekleşirse, tabii garanti olduğunu söylemiyorum, ama muhtemel bir senaryodur. Eğer bu gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı 12.000 dolar ya da 10.000 dolar gibi dip seviyelere geriler.”

Analist, Apple şirketinin değerinin 200 milyar dolar düşmesinin çok önemli bir olay olduğunu ifade ediyor. Her ne kadar yüzde olarak çok az görünse de. Bu küçük yüzdelerin Microsoft, FANG (Facebook, Amazon, Netflix ve Google) gibi şirketlerin hisse senetlerine de büyük etkisi olacak. Sonuçta tüm finansal piyasalar etkilenecek ki nihayetinde Bitcoin ve altcoinler de bundan nasibini alacak.

İlgili – Hangi meme coin yatırımcısı daha kazançlı? 6 meme coinle ilgili yeni rapor

İşte, analistin ilgili videosu ve yaptığı açıklamalar:

Kaynak

Etiketler: