1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bloomberg analistinden Bitcoin’de yaklaşan fırtına açıklaması

Bloomberg analistinden Bitcoin’de yaklaşan fırtına açıklaması

Bloomberg analistinden Bitcoin’de yaklaşan fırtına açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg analisti, Bitcoin fiyatındaki durgunluğa dikkat çekerek, bunun yaklaşan bir fırtınanın işareti olabileceğini ifade ediyor. Analistin açıklaması ve BTC için beklediği seviyelere bakalım.

Bloomberg analistinden Bitcoin’de yaklaşan fırtına açıklaması

Bloomberg Intelligence’in kıdemli makro piyasa uzmanı Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) son dönemdeki fiyat hareketlerinin önümüzdeki sarsıntılı bir dönem olacağının bir sinyali olduğunu söylüyor.

McGlone, sosyal medya platformu X’de 60.000 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’ne karşı düşüş eğilimi gösterdiğini ifade ediyor. Bunun da yaklaşmakta olan bir resesyonun habercisi olabileceğini vurguluyor. Şöyle açıklıyor:

“En iyi performansa sahip varlıklardan biri bize bir şey mi anlatıyor?

Bitcoin fiyatı üçüncü çeyrekte 1 Eylül’e kadar yüzde 15 düştü. Bu arada Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi aynı dönemde yüzde 2 değer kazandı.

Kripto para birimindeki zayıflık, durgunlukta normal bir borsa düşüşünün veya sadece geride kalmanın habercisi olabilir.

Özellikle finansal krizden bu yana riskli varlıkların ne kadar ilerlediğini ve onları mevcut seviyelere, yani çok düşük faiz oranlarına getiren şeyin ne olduğunu düşünürken benim önyargım ilki yönünde.”

İlgili – Doğru çıkan 2021 Bitcoin tahminiyle ünlü analistten hiç beklenmeyen BTC fiyat tahmini

Bloomberg analistinden Bitcoin’de yaklaşan fırtına açıklaması

Kaynak: Mike McGlone/X

McGlone ayrıca Bitcoin’in Japonya’nın Nikkei 225 endeksi karşısındaki performansına bakıyor. Bu da lider kripto para ile ilgili düşüş beklemesinin başka bir sebebi. Peki, Bitcoin mevcut seviyelerden yükselebilir mi? Analist bu konuda da bir yorum dile getiriyor.

McGlone, Bitcoin’in boğa bir yön değişimi yaşaması durumunda 31.000 dolara doğru yükselebileceğini ifade ediyor. Ancak yine de hala BTC’de düşüş bekliyor. En büyük sebebi ise Fed ve birçok merkez bankasının hala sıkı para politikaları uygulaması.

İlgili – 300 milyar dolarlık şirketin kurucusundan halving sonrası süper Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

Etiketler: