1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 300 milyar dolarlık şirketin kurucusundan halving sonrası süper Bitcoin fiyat tahmini

300 milyar dolarlık şirketin kurucusundan halving sonrası süper Bitcoin fiyat tahmini

300 milyar dolarlık şirketin kurucusundan halving sonrası süper Bitcoin fiyat tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetimi altında 291 milyar dolar olan bir şirketin kurucusu, sadece altı ay kalan Bitcoin halving sonrası için yeni BTC fiyat tahmini yapıyor. Ünlü analistin açıklaması ve BTC için öngördüğü süper boğa fiyat hedefine bakalım.

300 milyar doları yöneten şirketin kurucusundan halving sonrası süper boğa Bitcoin fiyat tahmini

Edelman Financial Engines’in kurucusu Ric Edelman, Bitcoin ile ilgili boğa tahminini paylaşıyor. Edelman, Bitcoin’in 2025’in yaz aylarında 150.000 dolara kadar ulaşabileceğini söylüyor. BTC fiyatının bu seviyeye kadar ulaşmasını sağlayacak birkaç kritik faktöre dikkat çekiyor.

Edelman, kripto endüstrisinin davranışını ayarlayarak daha da olgunlaşmaya devam ettiğini vurguluyor. Böylece dolandırıcılık ve kötü eylemlere karışan “kötü aktörlerin” birçoğunun düzenleyici eylemler ve piyasa güçleri tarafından ortadan kaldırıldığını da söyledi. Bu durumun hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için kripto para birimlerini daha cazip hale getireceğini sözlerine ekledi.

İlgili – Dev Bitcoin balinaları son 2 haftada boş durmadı: İşte, sürpriz BTC verileri

Edelman ayrıca, yaklaşık altı ay içinde gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving’in tarihsel olarak son derece boğa bir olay olduğunu da hatırlatıyor. Bitcoin halving, Bitcoin madencilerinin her blokta ödül olarak elde ettikleri Bitcoin miktarının yarıya inmesi anlamına gelir. Bu, Bitcoin’in arzını azaltarak ve fiyatını artırarak kripto para birimini daha değerli hale getirir.

bitcoin 300 milyar dolarlık şirketin kurucusundan halving sonrası süper Bitcoin fiyat tahmini

Edelman, finans şirketi Edelman Financial Engines’in kurucusu ve şirket toplamda 291 milyar dolarlık varlık yönetiyor.

Bu yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 25.719 dolardan işlem görüyor ve son bir ayda yaklaşık %10 değer kaybetti.

Bitcoin halving’in gerçekleşmesi ve kripto para piyasasının olgunlaşması gibi faktörler, Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda artabileceğini düşündürüyor. Ancak, Bitcoin fiyatı volatilili bir yapıya sahip ve gelecekteki fiyat hareketleri hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil.

İlgili – Bitcoin 2021 boğa piyasası çöküşünü tekrar eder mi? Ünlü analist açıkladı

Bitcoin fiyatı 2021 sonundaki ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) zirvesinden sonra önemli ölçüde değer kaybetti. Öyle ki piyasada artık BTC’ye olan beklentiler de en aza inmiş durumunda. Bu da Bitcoin fiyatının sürekli düşmesine yol açıyor. Ancak genel olarak tam da böyle dönemler fiyatın dip yaptığı ve yeni boğa piyasasının başladığı anlar olarak biliniyor.

Kaynak

Etiketler: