1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Aman Dikkat!! Shiba Inu Ekibi yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı!

Aman Dikkat!! Shiba Inu Ekibi yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı!

Aman Dikkat!! Shiba Inu Ekibi yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu (SHIB) token geliştirici ekibi, son dönemde artan dolandırıcılık faaliyetlerine karşı bir uyarı mesajı yayınladı.

Aman Dikkat!! Shiba Inu Ekibi yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı!

Popüler kripto varlığı Shiba Inu (SHIB) yaratıcıları, yatırımcılara köpek temalı meme coini içeren dolandırıcılıkların sosyal medyada hızla yayıldığı konusunda bir uyarı yayınladı.

Shiba Inu ekibi, 2,1 milyon Twitter takipçisine, sahte SHIB coin hediyeleri, airdropları ve eşantiyonları sunan biri dizi dolandırıcılık faaliyetlerinin yaşandığını söyledi. Ekip, dolandırıcıların kendilerini resmi Shiba ekibindenmiş gibi tanıtarak insanlardan para talep ettiklerini bildirdi.

 

Shiba

Shiba Inu ekibi yayınladıkları uyarı mesajlarında şunları söylüyor:

Sosyal medyada sahte bir Shiba Telegram grubu paylaşılıyor. Dolandırıcılar resmi hesapları taklit ediyor ve sahte kullanıcılar oluşturur. Bu dolandırıcılar genel gönderilere yanıt veriyor ve Hashtag’lerinizi hedef alıyorlar.

Shiba Inu ekibi tarafından yayınlanan videoya göre en çok hedeflenen hashtag’ler arasında #SHIB, #SHIBarmy, #Leash, #SHIBAswap ve #Bone yer alıyor.

Grup, şu anda hiçbir SHIB airdrop veya eşantiyon, promosyon kampanyasının olmadığını ve Shiba Inu sahiplerinin cüzdan anahtarlarını, e-posta adreslerini, kişisel bilgilerini veya tokenlerini asla kimseye vermemesi gerektiğini vurguluyor.

Sosyal medyadaki sahte hesapların botlarına cevap vermeyin. Engelleyin, bildirin ve tetikte kalın.

Piyasa değerine göre 12. sırada olan SHIB, dünya çapında 1 milyondan fazla hesapta tutuluyor.

 

İlgili : Shiba Inu SHIB coin teknik analiz, yorum ve grafikler

Etiketler: