Altsezon Ethereum ile başlar! Peki son durum nedir?

altsezon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoinlerin fiyat yükselişi gördüğü ve ismine “Altsezon” denilen, altcoin sezonu, genellikle Ethereum’un yükselişi ile başlar. Şimdi ETH zirve yaptı, Peki Altsezon başlıyor mu?

Altsezon Ethereum ile başlıyor! Peki son durum nedir?

Popüler bir kripto analist ve traderı, Ethereum‘un (ETH) yeni bir Altsezon başlangıcına işaret edebileceğini, ancak lider altcoinin önce önemli bir kilometre taşını geride bırakması gerektiğini söylüyor.

YouTube videolarında Credible ismiyle takipçilerine seslenen analist, 35.100 YouTube abonesine, Ethereum’un BTC karşısında kuvvetli bir direnci geçtiğinde yeni Altsezon’un de startını vermiş olacağını anlattı.

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

Yani, ETH/BTC grafiğinde, 0.077 BTC (5205 dolar) üzerinde bir aylık kapanış seviyesi arıyoruz. Bu gerçekleştiğinde Ethereum kesinlikle havalanacak ve altcoinler de onu takibe başlayacaklar.

Yani, Bitcoin biraz gevşemeye ve mola vermeye karar verirse, Ethereum yukarı yönlü pompalamaya devam edebilir. ETH/BTC çiftinin, direnç seviyesinin üzerine çıkarak, yükselişi teyit ettiği ve neticede altsezonu onayladığı kritik bir noktadayız.

ETH BTC grafiği ne gösteriyor?

altsezon
ETH/BTC 3 Günlük Grafik. Kaynak: Credible Crypto Youtube.

 

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri


ETH/BTC’nin aylık grafiğine bakıldığında Credible, kritik direnç bölgesinde her reddedildiğinde paritenin daha yüksek dipler çizdiğinin altını çiziyor.

 

Bu dirençle karşılaştığımız her aylık kapanış olumsuz sonuçlandı. Ancak direncin kırılması artık an meselesi.

 

Credible ayrıca, altcoinler için olumlu bir işaret olduğunu belirttiği ETH/USD paritesinin yükselmesine de dikkat çekiyor.

Genellikle Ethereum’un alt coin pazarına liderlik ettiği biliniyor. Bu nedenle Ethereum yukarı yönde çok büyük hamleler yaptığında, genellikle altların da aynı şeyi yapması bekleniyor.

Ethereum fiyat keşfine giriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. Evet, açıkça geri çekilebiliriz. Doğruca ilerleyeceğimizin garantisi yok, ama büyük ihtimalle yukarı gideceğiz.

Ethereum şu anda 4.7770 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Canlı ETH fiyatı: [mcrypto coin=”ETH” currency=”USD”]

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altsezon Ethereum ile başlar! Peki son durum nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.