1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Altsezon Ethereum ile başlar! Peki son durum nedir?

Altsezon Ethereum ile başlar! Peki son durum nedir?

Altsezon Ethereum ile başlar! Peki son durum nedir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoinlerin fiyat yükselişi gördüğü ve ismine “Altsezon” denilen, altcoin sezonu, genellikle Ethereum’un yükselişi ile başlar. Şimdi ETH zirve yaptı, Peki Altsezon başlıyor mu?

Altsezon Ethereum ile başlıyor! Peki son durum nedir?

Popüler bir kripto analist ve traderı, Ethereum‘un (ETH) yeni bir Altsezon başlangıcına işaret edebileceğini, ancak lider altcoinin önce önemli bir kilometre taşını geride bırakması gerektiğini söylüyor.

YouTube videolarında Credible ismiyle takipçilerine seslenen analist, 35.100 YouTube abonesine, Ethereum’un BTC karşısında kuvvetli bir direnci geçtiğinde yeni Altsezon’un de startını vermiş olacağını anlattı.

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

Yani, ETH/BTC grafiğinde, 0.077 BTC (5205 dolar) üzerinde bir aylık kapanış seviyesi arıyoruz. Bu gerçekleştiğinde Ethereum kesinlikle havalanacak ve altcoinler de onu takibe başlayacaklar.

Yani, Bitcoin biraz gevşemeye ve mola vermeye karar verirse, Ethereum yukarı yönlü pompalamaya devam edebilir. ETH/BTC çiftinin, direnç seviyesinin üzerine çıkarak, yükselişi teyit ettiği ve neticede altsezonu onayladığı kritik bir noktadayız.

ETH BTC grafiği ne gösteriyor?

altsezon
ETH/BTC 3 Günlük Grafik. Kaynak: Credible Crypto Youtube.

 

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

ETH/BTC’nin aylık grafiğine bakıldığında Credible, kritik direnç bölgesinde her reddedildiğinde paritenin daha yüksek dipler çizdiğinin altını çiziyor.

 

Bu dirençle karşılaştığımız her aylık kapanış olumsuz sonuçlandı. Ancak direncin kırılması artık an meselesi.

 

Credible ayrıca, altcoinler için olumlu bir işaret olduğunu belirttiği ETH/USD paritesinin yükselmesine de dikkat çekiyor.

Genellikle Ethereum’un alt coin pazarına liderlik ettiği biliniyor. Bu nedenle Ethereum yukarı yönde çok büyük hamleler yaptığında, genellikle altların da aynı şeyi yapması bekleniyor.

Ethereum fiyat keşfine giriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. Evet, açıkça geri çekilebiliriz. Doğruca ilerleyeceğimizin garantisi yok, ama büyük ihtimalle yukarı gideceğiz.

Ethereum şu anda 4.7770 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,265.65

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.