1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Aeternity AE Coin rehberi: AE coin nedir? AE coin yorum-haber ve fiyat tahmini

Güncel Aeternity AE Coin rehberi: AE coin nedir? AE coin yorum-haber ve fiyat tahmini

Güncel Aeternity AE Coin rehberi: AE coin nedir? AE coin yorum-haber ve fiyat tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aeternity AE coin nedir? Aeternity, P2P teknolojisini kullanan, merkezi olmayan, bir açık kaynak blockchain platformudur. Aeternity kripto para birimi, AE sembolü ile gösterilir. Toplam arz miktarı  356.245.474 AE tokenidir.


Aeternty AE coin nedir?

ae-coin-nedir

Aeternity AE coin nedir?  Aeternity, stateless (durum bilgisi olmayan)  akıllı bir sözleşme platformudur. Aeternity’nin kendine ait (AE) tokeni var. Değer transfer etmek, ücretleri ödemek ve hesabı açık tutmak için kullanılıyor.

Aeternity coin, doğrulama için PoW (proof -of- work)  ve PoS’a (proof-of-stake) sahip bir hibrit mutabakat planı kullanıyor. Proof-of-Work bloCk madenciliğinde kullanılırken, Proof of Stake  Oracles’ı ve protokol değişikliklerini yönetmek için kullanılıyor.

ilginizi çekebilir: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Oracles, dış dünyadan gelen bilgilerin kaynakları olarak çalışıyor. Hava durumunu, fiyat değişikliklerini veya dünya ile ilgili herhangi bir bilgiyi açıklayan bir veri olabilir, Oracles genellikle bilgileri güvenilir bir şekilde vermeyi garanti ediyor.

En güzel AE coin nedir videosu

 

Aeternity’de oracles aşağıdaki gibi uygulanıyor. Her bir oracle belirli bir süre için belirli bir evet / hayır sorusunu yanıtlayabiliyor. Herhangi bir kullanıcı bir oracle oluşturabiliyor ancak cevap vereceği soruyu ve sorunun sorulabileceği bir zaman dilimini belirtmesi gerekiyor. Cevabın doğru olarak kabul edilmesi durumunda kendisine geri dönecek, cevabın kabul edilmemesi durumunda burn olacak bir deposito yatırması gerekiyor.

Bir Oracle başlatıcısı bir cevap verdiğinde, her hangi birisi, başka bir cevap vererek ve eşdeğer bir para yatırma işlemi yaparak bunu tartışmaya koyabiliyor. Bu durumda, kimin doğru olduğunu belirlemek için fikir birliği kullanılıyor. Bunlardan biri AE tokenlerini kazanır ve diğeri kaybeder. Hiç Kimse bir tartışmayı çözemezse, orijinal cevap gerçek olarak kabul edilir.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Harici durumu kabul etmenin yanı sıra, Aeternity sistem parametrelerinin değerlerini belirlemek için mutabakat mekanizması kullanıyor. Protokol değişkenleri ve hardforks hakkında kullanıcı görüşleri, platformun geleceği etrafında tahmin pazarları oluşturabiliyor. Kullanıcılar Aeternity’nin gelecekteki gelişimi hakkında öngörülerde bulunarak düşüncelerini zincirde doğru bir şekilde açıkça ifade edebiliyorlar.

Aeternity coin tahmin pazarları

Aeternity AE coin nedir, yatırım yapılır mı derseniz, göz ardı edilmemesi gerektiğini önerebiliriz. Tahmin pazarları, Aeternity coin dışındaki etkinliklerde de oluşturulabiliyor. Örneğin, kullanıcılar belirli bir tarihten sonra bir olayın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine oy verebilir. Evet / hayır cevabının dağılımı, olayın olasılığını gösterir.

AE platformu kullanıcları

ae coin nedir Güncel Aeternity AE Coin rehberi: AE coin nedir? AE coin yorum-haber ve fiyat tahmini

ae coin nedir Güncel Aeternity AE Coin rehberi: AE coin nedir? AE coin yorum-haber ve fiyat tahmini

 

Aeternity,  chainde akıllı sözleşmeleri çoğaltabiliyor. Akıllı sözleşmenin kodu ne blockchainde ne de sözleşmenin durumunda saklanmaz. Bu şekilde sayısal olarak yoğun görevler ana zincirin dışında da yapılabiliyor. Akıllı sözleşmeler etkileyenler tarafından yönetilir ve ana zincir ise sadece tartışmaları çözmek ve anlaşma sağlamak için kullanılır. Bu durum hızlı, ucuz ve özel işlemlere yol açar.

Öncelikle, işlemlerin çoğunu zincir dışı tutarak, Aeternity coin daha ölçeklenebilir hale geliyor. Ana zincir saniyede yaklaşık 30 işlem gerçekleştirirken, daha fazlası zincir dışı çalışabiliyor.

İkincisi, blockchain sözleşmelerin durumunu saklamadığından, işlemler bağımsız olarak yürütülebiliniyor. Böylece, Aeternity coin işlemleri etkili bir şekilde durum bilgisi göstermeyecek hale gelir. Durum bilgisi olmayan işlemler paralel olarak doğrulanabilir ve bu da daha fazla ölçeklenebilirlik sağlar.

Son olarak, zincir dışı işlemler gizlilik sağlar. Ana zincir sadece büyük miktarlardaki coinlerin hareketlerini depolar. Gizli kullanıcılar akıllı sözleşmeleri özel olarak yürütebilir ve hassas bilgileri açığa çıkarmadan küçük transferler yapabilirler

Devlet Kanalı Üzerinden İşlem Yapmak

Devlet kanalı üzerinden işlem yapmak için, kullanıcılar önce ana zincirde bir işlem yaparak ve AE’yi depozito  koyarak bir tane  hesap açmalı.  Daha sonra kendi aralarında imza değişimi yaparak, ücretsiz akıllı sözleşmeleri kullanabilir ve istediği miktarda işlem yapabilir.

Kullanıcılardan en az biri bir kanalı kapatmak ve bir anlaşma yapmak istediğinde, ana zincirde başka bir işlem yapar. Bu durumda, bir devlet kanalında yapılan son işlemi gerçekleştirmeli. Kullanıcı eski bir işlem yapacaksa, başka bir kullanıcı yeni olanı yapabilir. Verileceği zaman veya zaman dilimi sona erdiğinde, devlet kanalı kapanacak ve her iki kullanıcının bakiyeleri ana zincirde güncellenecektir.

Off chain transferleri, mikro ödemeler için harika çalışıyor. Diyelim ki, kullanıcıların şarkıları dinleyebileceği ve her şarkıya ayrı ayrı ödeme yapabileceği Aeternity Music adlı bir uygulama var. Bu ödemeler, bir kullanıcı ile Aeternity Music‘in sahibi arasında bir devlet kanalı oluşturularak yapılabiliniyor. Bir süre sonra, kullanıcılar tüm mikro ödemeleri halletmek için kanalları kapatabilir.

ilginizi çekebilir: Haftanın Önemli Ethereum Haberleri: ETH’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Her hesap, kamu anahtar olarak da bilinen benzersiz bir tanımlayıcıya sahip. Kullanıcılar, karşılık gelen bir işlem göndererek, insan tarafından okunabilir adlarını bu anahtarlara bağlayabilir. İşlem, bir kayıt kuruluşundan alan satın almaya benziyor. Tek fark, Aeternity’deki isim sisteminde kimse adlara sahip olmadığından, ademi merkeziyetsiz olması.

Aeternity coin’nin uzun vadeli hedefi, sinerji içinde çalışan merkezi olmayan uygulamaların ekosistemini oluşturmak. Aeternity’de, bu uygulamalara aepps deniyor. Kimlik Yöneticisi, kullanıcı hesabını yönetmek ve diğer aepps leri çalıştırmak için kullanılan bir uygulama olarak hizmet veriyor. Bu aepps’ler block bulucu, coin transferi, zaman damgası ve diğerlerini içine alıyor. Kullanıcılar başkalarının kullanabilmesi için kendi uygulamalarını yükleyebiliyorlar.

Yazarın Notu: Bu yazımızda Aeternty AE coin nedir sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değil tamamen inceleme yazısıdır. Bu yüzden siz her koşulda yatırımlarınızı kendi araştırmalarınız neticesinde yapın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0