“Açgözlülük” geri döndü: Bitcoin ve kripto piyasasının yeni hedefi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası durumu giderek iyileşiyor. İyi bilinen bir endeks, geçen ayki “aşırı korku”dan kurtularak “açgözlülüğe” dönüştü. Böyle bir ortamda analistler bir kez daha BTC için 100,000 dolar hedefini dile getirmeye başladı.


“Açgözlülük” geri döndü ve Bitcoin’in 100,000 dolar hedefi

Bitcoin fiyatı yeniden yükseliyor ve son 20 günde değeri yüzde 59 arttı. BTC fiyatı yeniden ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) değerine doğru yol alıyor olabilir. Şu an 46,000 dolardan işlem gören BTC için bir sonraki hedef 50,000 dolar. Son yükseliş sonrası ATH değerinden sadece yüzde 28.6 oranında geride bulunuyor.

Bitcoin gibi kripto para piyasasının geri kalanı da yükseliş trendinin keyfini çıkarıyor. Ethereum 3,250 dolara yükselirken, son aylarda oluşan önemli bir direnci kırdı.

Diğer altcoinler de son bir haftada yüzde 20 ile yüzde 40 arasında yükselişler kaydettiler. Ancak piyasada yükseliş açısından başka bir lider var. Son bir haftada AXS fiyatı yüzde 92 yükseldi ve neredeyse 73 dolara dokunacak.

İlgili – Axie Infinity teknik analizi: AXS fiyatında yeni ATH hazırlığı

Açgözlülük geri döndü

Kripto paraların fiyatı yükseliş momentumu kazanırken, piyasa durumu da iyileşiyor. Kripto para piyasası uzun bir süre “korku” durumundan geçti.

Piyasa ile birlikte hareket eden Korku ve Açgözlülük Endeksi şimdi de 70 seviyesini gösteriyor ve “açgözlülük” durumuna geçti. Geçen ay “aşırı korku” durumuna işaret ediyordu. Yani 1-100 ölçeğinde 25 gösteriyordu. O zamandan bu yana iyileşme kaydetti. Kripto para piyasası bir kez daha nasıl volatiliteli olabileceğini gösterdi.

Böyle bir ortamda Bitcoin 200 günlük EMA seviyesinin üzerinden günlük kapanış yaptı. Mayıs ayından bu yana ilk defa oluyor. Delphi Digital, bunun sağlam bir yükseliş trendine işaret ettiğini belirtiyor.

RSI endeksi de son haftalarda pozitif işaretler sergiliyor.

Bitcoin için yeniden 100,000 dolar hedef sesleri yükseliyor

Bitcoin yeniden yükseliş rayına oturdu. Analistler de yeniden 100,000 dolar hedefini dile getirmeye başlıyor. Bu beklenti mantıklı görüyor. BTC dört haftadır art arda yükseliyor ve Şubat’tan bu yana 21 günlük zaman diliminin en hızlı ilerlemesini kaydetti.

Bloomberg Intelligence’ten Mike McGlone bir röportajında şöyle diyor:

“Eski zirveye ulaşmak için yeterli yeri var. Ve tahmin edin bakalım. Eğer (BTC) Ethereum’u izlerse 100,000 dolara gider.”

2021 yılı sonu için 100,000 diyen başka bir ünlü analist ise Fundstrat Global Advisors’tan Tom Lee.

İlgili – Tom Lee: Global riskler karşısında Bitcoin kendini ispatlıyor

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Açgözlülük” geri döndü: Bitcoin ve kripto piyasasının yeni hedefi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.