fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Büyük Ripple haberi sonrası, XRP değeri kritik eşiği aştı!

Büyük Ripple haberi sonrası, XRP değeri kritik eşiği aştı!

Büyük Ripple haberi sonrası, XRP değeri kritik eşiği aştı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

GME Ripple haberi sonrası, XRP değeri pump yaptı! Dünyanın 6. en büyük kripto para birimi olan XRP, hem piyasa değeri hem de fiyat açısından önemli bir eşiği açtı.

GME-Ripple haberi XRP talebini artırdı

GME’nin RippleNet duyurusunun ardından XRP’nin piyasa değeri, 40 milyar dolarlık kritik eşiği aştı. Kripto para biriminin fiyatı ise, 15 Haziran 2021’den bu yana ilk kez 0,90$’a dokundu.

Dünyanın 6. en büyük kripto para birimi olan XRP, Global Money Express’in (GME Remittance) blockchain firması Ripple’ın küresel finans ağı RippleNet’e katıldığını açıklamasının ardından yoğun bir talep gördü.

Coinmarketcap verilerine göre, XRP fiyatı bugün (11 Ağustos) 0,90 dolarlık bir zirve kaydederken, piyasa değeri de 40 milyar doların üzerine çıktı. 

 

Büyük Ripple haberi sonrası, XRP değeri kritik eşiği aştı!

 

Son 24 saatte yaklaşık %10 artış gören XRP, ilk 10’da en iyi performans gösteren dijital para birimlerinden biri oldu.

Son yedi gün içinde XRP fiyatı %25’ten fazla artarken; 2021’in başından bu yana ise, yaklaşık %300 arttı. Kripto para birimi artık dijital para piyasasında yaklaşık %2’lik bir paya sahip. 

Esasen Ripple’ın son ortaklığı, varlığın fiyat artışında önemli bir rol oynadı. Blockchain şirketi, GME ile yaptığı son ortaklığın RippleNet’in Asya’da benimsenmesini artıracağını belirtti.

Büyük Ripple haberi sonrası, XRP değeri kritik eşiği aştı!

GME, Güney Kore’deki en büyük bankacılık dışı havale hizmeti sağlayıcılarından biridir. RippleNet’in katılımıyla GME Remittance, Tayland’ın piyasa değeri bakımından en büyük bankası olan Siam Commercial Bank’a (SCB) bağlandı.

Global Money Express Co. Ltd. (GME Remmittance) Başkanı ve COO’su Subash Chandra Poudel duyuru sırasında, bu ortaklığın, pazara ulaşma süresini önemli ölçüde azalttığını ve rakiplerine kıyasla bir avantaj sağladığını söyledi:

“Ortağımız olarak, Ripple’ı seçtik. Çünkü RippleNet ile 1-2 hafta içinde yeni ortaklara ulaşıp, yeni ülkelere giriş yapabiliyoruz.”

Ripple, RippleNet ve XRP’nin benimsenmesini artırmak için 2021’de bazı önemli ortaklık kurdu. Temmuz 2021’in son haftasında Ripple, RippleNet’in Japonya’da İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmet uygulamasının lansmanı için Japon SBI Remit ve Filipinler merkezli bir şirket olan Coins.ph ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Ayrıca San Francisco merkezli blockchain şirketi, yayınladığı yakın tarihli XRP Piyasalar Raporunda, 2021’in ilk üç ayında XRP’ye yönelik talepte kayda değer bir artış olduğunu açıkladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: