1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Tom Lee: Global riskler karşısında Bitcoin kendini ispatlıyor

Tom Lee: Global riskler karşısında Bitcoin kendini ispatlıyor

Tom Lee: Global riskler karşısında Bitcoin kendini ispatlıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fundstrat’tan kripto analist Tom Lee’ye göre Bitcoin kendini ispatlıyor. Ona göre BTC küresel risklere kaşı önlem görevi görecek.


“Bitcoin kendini ispatlıyor”

Birçok analist, artık küresel bir ekonomik felaketin sıkıntılarını dile getiriyor. Ancak Fundstrat kurucularından Tom Lee böyle düşünmüyor. Ona göre ABD ile Çin arasında tam teşekküllü bir para savaşı yaşanmayabilir.

Buna rağmen Bitcoin boğası Lee, daha önceki Bitcoin tahminlerinin arkasında olduğunu bir kere daha hatırlatıyor. İşin uzmanına göre değerine göre kripto para piyasasının lideri BTC bu yıl “moon” görevini yerine getirecek.

Tom Lee, en son CNBC’de yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in artık ABD Doları ile kol kola yürümediğine dikkat çekti. Tıpkı altın gibi, BTC de küresel hisse senedi piyasaları ile ters korelasyona sahip. Bu da Bitcoin’i varlığını sürdürebilen bir hedge varlık yapıyor.

Tom Lee şöyle konuştu: “Bu yüzden Bitcoin’in bu yıl küresel risklere karşı bir önlem olabileceğini kanıtladığını düşünüyorum. Bunun da gerçek bir kurumsal çeşitlendirme kaynağı olduğu görüşündeyim.”

Öte yandan ABD’nin 300 milyar dolar değerinde Çin mallarına ek vergi uygulayacağı haberleri ile aynı zamanda Bitcoin fiyatı da yükselişe geçti.

Bu arada Tom Lee, Bitcoin’i küresel risklere karşı güvenli bir liman olarak tanımlamakla birlikte, uzayan kripto kışının da şu anki Bitcoin rallisi ile sona erdiğini ifade ediyor.

İleriyi gören boğa olarak bilinen Lee’ye göre şu an fiat paradan kriptoya büyük bir akın var ve bu ralliyi de körükleyen başlıca etken de bu durum olarak görünüyor.

Tabii bütün bunlarla birlikte Tom Lee, önceki tahminlerinin değişmediğini belirtiyor. Kripto analiste göre Bitcoin BTC bu yıl kesinlikle yeni bir zirve yapacak.

Bitcoin BTC 12,200 doların üzerine çıktı

Öte yandan Bitcoin de sürpriz üzerine sürpriz yapmaya devam ediyor. Güne (6 Ağustos 2019) 11,700 -11,800 dolar aralığında başlayan BTC, bir biri ardında dirençleri kırdı geçti. İlk önce 11,800, ardında 12,000 dirençlerini geçen Bitcoin, şimdi de traderlere 12,200 doların üzerinden el sallıyor.

CoinMarketCap verilerine göre, bu yazının yazıldığı TSİ ile 12.25’de BTC 12,206.80 dolardan (yüzde 4.12 artış ile) işlem görüyor.

Kaynak