1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İddia: 4 sebepten ötürü, Bitcoin yükselişini sürdürecek

İddia: 4 sebepten ötürü, Bitcoin yükselişini sürdürecek

İddia: 4 sebepten ötürü, Bitcoin yükselişini sürdürecek
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yükselişini sürdürecek. Peki, bunun arkasındaki sebepler neler? Bir kripto analiz firması, yeni raporunda bu sebepleri sıralıyor.


Bitcoin yükselişini sürdürecek

Delphi Digital, uzun vadede Bitcoin fiyatının neden yükseleceği ile ilgili yeni bir makro görünüm raporu yayımladı.

Yayımlanan rapora göre, satışların çoğu elinde kısa dönem için BTC tutanlardan geliyor. Bundan dolayı BTC’ye inananların aslında uzun vadeli hodl yapanlar olduğunu ortaya çıkıyor.

Kripto para analiz firması Delphi Digital ayrıca UTXO analizi de sağlarken, bu rapor da yılın ikinci çeyreğindeki Bitcoin fiyat rallisinin arkasında kısa dönem BTC sahipleri olduğunu gösteriyor. Söz konusu dönemde Bitcoin 4,000 dolardan 13,000 dolara yükselmişti.

KoinMedya’nın daha önce haber verdiği gibi, yakın zamanda hiç hareket etmeyen Bitcoin miktarı yüzde 21.6’ya ulaştı. Uzun dönem için BTC saklayanlar ve kayıp olan coinler, 21 milyon coin ile sınırlı olacak Bitcoin ile ilgili daha fazla kıtlık oluşturacak ve coin başına fiyatı da artıracak.

İlgili haber: Bitcoin arzının beşte biri henüz hiç kımıldamadı – Yoksa kayıp mı oldular?

Bitcoin yükselişini sürdürecek. Peki, bunun arkasındaki sebepler neler? Bir kripto analiz firması, yeni raporunda bu sebepleri sıralıyor.

Delphi Digital da Bitcoin’in bu yöndeki para politikasına dikkat çekerek, uzun vadede bunun fiyat artırıcı rolünü vurguluyor.

Ancak fiat paralarda tam aksi bir durum var. Delphi Digital, merkez bankaların enflasyonla mücadele için faiz indirme enstrümanına yöneldiğini belirtiyor. Buna göre Fed 10 yıl aradan sonra ilk defa 25 baz puan faiz indirimine gitti.

Bu para politikaları artmış likidite oluşturur ve bu da BTC’ye daha fazla akış sağlayabilir. Bu durum Bitcoin’in uçuşu için gerekli rüzgarı sağlayabilir.

İlgili: Bitcoin nasıl çalışır- infografik

Rapora göre ABD’de ekonomik durgunluk riski hızla artıyor. Bitcoin için geçmişteki benzer daralma dönemleri için veri bulunmuyor. Ancak Delphi Digital’e göre altın yararlı bir benzerlik sağlayabilir. Kripto analiz firmasına göre gerçek verim düştüğünde altın yükselme eğilimi gösterir.

Bu ekonomik sıkıntılar beklentileri ile birlikte Delphi Digital, Bitcoin için “varlık cenneti” olacağı benzetmelerine katılıyor. Kısa vadede, artan likidite, diğer varlık sınıflarının yanı sıra BTC pazarına da para akışına neden olacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: