Loading...
btc
BTC
-1.49%
Bitcoin
66.525,82 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.450,30 USDT
bch
BCH
-2.61%
Bitcoin Cash
375,77 USDT
xrp
XRP
-1.38%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
71,26 USDT
bnb
BNB
-1.32%
Binance Coin
579,52 USDT
sol
SOL
-1.73%
Solana
175,81 USDT
avax
AVAX
-4.28%
Avalanche
30,50 USDT
ada
ADA
-1.75%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.76%
Poladot
5,99 USDT
doge
DOGE
-2.72%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-2.1%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. ABD’den madenciler ve stake yapanları rahatlatan karar

ABD’den madenciler ve stake yapanları rahatlatan karar

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin son derece iddialı konuştu. Mnuchin, '5 yıl içerisinde kimse Bitcoin'i ağzına almayacak' dedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Hazine Bakanlığı, madenciler ve stake yapanları zor durumda bırakan bir yasadan muaf tutulması için yeni bir girişim başlattı. İlgili yasa değişikliği teklifi senatoya gönderildi.


ABD’den madenciler ve stake yapanları rahatlatan karar

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para madencileri ve stake yapanları sevindirecek bir karar verdi. Bakanlık, madencileri ve stake yapanların simsar/aracı (broker) tanımı dışında tutulmasını istiyor. Böylece madenci ve stake yapanlar işlem bilgilerini İç Gelir Servisi’ne bildirmekten muaf tutulacak.

ABD Hazine Bakanlığı, bunun için ilgili yasada değişiklik önerisinde bulundu ve bunun için senatoya bir mektup gönderdi. İlgili yasaya göre madenciler ve stake yapanlar broker olarak kabul ediliyor. Bunun için de İç Gelir Servisi’ne rapor vermeleri gerekiyor. Şimdi bu yasanın değiştirilmesi öngörülüyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

stake ABD'den madenciler ve stake yapanları rahatlatan karar

Bakanlık bir grup senatöre bu yeni gelişmeyi bildiren bir mektup gönderdi. Böylece madenciler ve stake yapanlar müşteri işlemlerini bildirmekten muaf tutulabilecek.

Hazine Bakanlığının Yasama İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Jonathan Davidson, konu ile ilgili şöyle diyor:

“IRS için yararlı olan bilgilere erişemeyen yan tarafların, brokerler için gerekli olan raporlamadan istisna tutulması amaçlanıyor.”

Bu açıklama şunu demek istiyor. Madenciler, stake yapanlar, yazılım ve donanım şirketleri, IRS’e bilgi vermekten muaf tutulacak. Çünkü bu tarafların IRS için faydalı olan bilgilere erişimi imkansızdır.

İlgili – Kripto staking nedir ve coin stake nasıl yapılır?

Söz konusu yasa, brokerlerden bir dizi bilgiler istiyor. İstenen bilgiler arasında ad ve adres bilgileri, satışlardan elde edilen brüt gelir, sermaye kazançları veya kayıpları yer alıyor. Davidson, Hazine Bakanlığının gelecekte broker tanımı hakkındaki düşüncelerini gösteren düzenlemeler çıkaracağını da söyledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.